Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
26/04/2021 - 22:30

Prezentacja finalistów: Emila Smoleń, Paulina Piksa, Paulina Tomasiak

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, organizowany przez Stowarzyszenie Dla Miasta nie zwalnia tempa. Głosowanie trwa do końca kwietnia. Prezentujemy kolejną trójką finalistów - Emilię Smoleń, Paulinę Piksę i Paulinę Tomasiak.

Emilia Smoleń:

" Od najmłodszych lat byłam związana z piłką nożną. Pierwsze piłkarskie kroki stawiałam w klubie LKS Piątkowa Łęg, w którym grałam i trenowałam z chłopakami. Moją pierwszą pozycją na boisku była lewa pomoc, aczkolwiek z biegiem czasu uświadomiłam sobie, że lepiej czuje się na bramce. Przygodę w ,,Trójeczce” zaczęłam w 2016 roku, kiedy to zostałam zauważona przez jednego z członków sztabu tego klubu i zdecydowałam się na zmianę barw klubowych.

Największym osiągnięciem w moim obecnym klubie było zdobycie złotego medalu młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu u-16 oraz otrzymanie indywidualnego wyróżnienia dla najlepszej bramkarki tego turnieju. Również w kategorii u-18 wywalczyliśmy brązowy medal. Dzięki dobrym występom dostrzegli mnietrenerzy kadry małopolski, z którą w 2019 roku wystąpiłam na ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży gdzie zdobyłyśmy wysokie 3 miejsce. Jednym z najważniejszych osiągnięć klubowych był awans do 1 ligi kobiet ."