Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
01/05/2021 - 13:00

Pomysł na majówkę? Może na Klimkówkę

Plaże, ścieżki rowerowe, specjalnie przygotowane miejsca do opalania się nad jeziorem… Właśnie tak wygląda dziś Klimkówka. Kiedyś był tu tylko piasek, trawa i błoto. Teraz jest naprawdę pięknie. Jeden z czytelników przysłał nam zdjęcia z wieczornego spaceru.

Czytaj też: Lasek Falkowski zachwyca czytelników. Są tam płazy, tablice edukacyjne i szachy

Kiedy siłownie, restauracje i kina są pozamykane, mieszkańcy szukają rozrywki na świeżym powietrzu. – To już nie to samo miejsce – napisał do nas czytelnik po wypadzie nad Jezioro Klimkowskie. – Wzdłuż brzegu jest ścieżka – idealna na rower i na rolki. W końcu pojawiły się też ławki i miejsce, gdzie będzie można rozłożyć koc albo leżak i się poopalać.

Ktoś bardzo dobrze to przemyślał, projektując drewniane podesty – wokół nie będzie błota, ostrej trawy ani noszącego się wszędzie piasku. Jeśli ktoś woli plażę – też jest. Trochę stroma, ale bardzo blisko jeziora – dodaje. W pobliżu są też toalety. Kilka metrów dalej jest wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Klimkówki.

Nowa infrastruktura zachwyca mieszkańców i odwiedzających Beskid Niski turystów. Czysta woda, cisza, spokój, natura wokół… Czego chcieć więcej? Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na prawdziwe lato – wtedy będzie można wybrać się tu na cały dzień! (k.kos@sadeczanin.info, fot. czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020