Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
13/01/2020 - 19:55

Piłkarze rozpoczęli zmagania o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Licznie reprezentowaną dyscypliną w tegorocznym Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny jest piłka nożna. Wśród zgłoszonych do tego etapu kandydatów mamy łącznie dwudziestu zawodników, w tym również dwie kobiety.


Szczególy: Patronat "Sądeczanina": głosujemy na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Bieżące wyniki można sprawdzać TUTAJ. Warto również przeczytać REGULAMIN.

MAREK KOZIOŁ

Sądecki bramkarz rewelacyjnie prezentował się w barwach Sandecji w sezonie 2018/2019. Rozegrał wówczas 31 spotkań, a w 16 z nich udało mu się nie stracić bramki. Przez wiele branżowych, ogólnopolskich mediów został wielokrotnie wyróżniony z tytułem „Bramkarza Sezonu” włącznie. Nagrodą za tę sportową formę był transfer o jeden szczebel ligowy wyżej, a mianowicie do ekstraklasowej Korony Kielce.

JAKUB SŁOWIK

Urodzony w Nowym Sączu piłkarz występujący na pozycji bramkarza. W sezonie rozgrywkowym 2018/2019 grał w barwach ekstraklasowego Śląska Wrocław, występując w 35 spotkaniach i w 10 z nich zachował „czyste konto”. Po zakończeniu wspomnianego sezonu wyruszył szukać wyzwań do dalekiej Japonii, podpisując kontrakt w klubie Vegalta Sendai, gdzie regularnie gra.

MACIEJ KORZYM

Sądecki napastnik jest obecnie jednym z liderów Sandecji walczącej w Fortuna 1 Lidze. W tym sezonie popularny „Korzeń” rozegrał 16 spotkań, w których zdobył 4 bramki i zanotował 2 asysty. Aktualnie jest drugim strzelcem zespołu, choć warto zauważyć, że lider tej klasyfikacji wykonuje rzuty karne, więc trafiają mu się dodatkowe okazje. 31-letni Korzym w 2019 roku wyraźnie odżył sportowo po okresie, kiedy borykał się z licznymi kontuzjami wyłączającymi go z gry i treningów.

FILIP PISZCZEK

Zawodnik pochodzący z niewielkiej Tylmanowej poprzez bardzo dobre występy w barwach Sandecji tNowy Sącz rafił do ekstraklasowej Cracovii. W 2019 roku wywalczył sobie tam miejsce w składzie i należał do podstawowych piłkarzy tej drużyny. Występował w rozgrywkach Ekstraklasy, Pucharu Polski, a także zaliczył przygodę w rozgrywkach Kwalifikacji Ligi Europy.

THIAGO RODRIGUEZ de SOUZA

22-letni Brazylijczyk, który trafił do drużyny Sandecji w połowie 2019 roku. Z miejsca wzbudził sympatię kibiców dzięki popisom technicznym, jakie stosował podczas przedsezonowych sparingów. Obecnie jest podstawowym ogniwem drużyny, rozegrał dla sądeckiego zespołu łącznie 21 spotkań, w których zdobył trzy bramki oraz zaliczył dwie asysty.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)