Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
24/12/2020 - 12:20

Pierwsze ruchy kadrowe w Sandecji. Dwóch piłkarzy rozwiązało swoje kontrakty

Maciej Korzym i Artem Dudik odchodzą z Sandecji. Zawodnicy rozwiązali swoje kontrakty za porozumieniem stron i w rundzie wiosennej nie zobaczymy ich już na boisku w „Biało-czarnych” barwach.

Kilka dni temu poznaliśmy listę zawodników wystawionych przez Sandecję na sprzedaż. Nie jest to jednak jedyna decyzja, którą klub ogłosił tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Jak się okazuje w rundzie wiosennej w „Biało-czarnych” barwach nie ujrzymy już Macieja Korzyma (który znalazł się na liście) i Artema Dudika. Zawodnicy rozwiązali swoje kontrakty za porozumieniem stron.

Zobacz także: Piłkarze do kupienia. Sandecja ogłosiła listę transferową

Korzym dołączył do Sandecji w 2016 roku. Jego poprzednim klubem był Górnik Zabrze. W barwach sądeczan rozegrał łącznie 92 spotkania, strzelając 12 goli. W obecnych rozgrywkach na boisku pojawiał się 13 razy w meczach Fortuna 1 Ligi i raz w Pucharze Polski. Do siatki rywala jednak nie trafił. Napastnik jest wychowankiem Sandecji, z której przed laty przeniósł się do Legii Warszawa, rozpoczynając w ten sposób karierę na boiskach Ektraklasy.

Zobacz także: Znamy plan przygotowań Sandecji do rundy wiosennej. Drużyna wyjedzie na obóz

Drugim zawodnikiem, który opuszcza sądeckie szeregi jest Ukrainiec Artem Dudik. Z 23-latkiem, który trafił do klubu w sierpniu wiązano duże nadzieję. Świadczyć może o tym fakt, że koszty jego transferu oraz część pensji była pokrywana przez prywatnego sponsora, o czym informował klub. W Nowym Sączu się jednak nie sprawdził. Na boisku pojawiał się zaledwie 6 razy, zdobywając tylko jednego gola.

Na liście transferowej znajdują się jeszcze Wojciech Kamiński, Kamil Palacz, Miłosz Kałahur i Paweł Mandrysz. Z pewnością ich przyszłość również wkrótce się wyjaśni. (MP), fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu