Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
04/05/2021 - 11:00

Paweł Cieślicki będzie rządził sądecką piłką. W wyborach nie miał kontrkandydata

30 kwietnia odbyły się wybory na stanowisko prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Nowy Sącz. Jedyny kandydat – Paweł Cieślicki, uzyskał 100 proc. poparcia i został nowym sternikiem związku. Z ubiegania się o stanowisko zrezygnował wcześniej radny Nowego Sącza – Jakub Prokopowicz, który zadeklarował, że szczegóły swojej decyzji przedstawi w najbliższych dniach.

Jeszcze przed majówką, 30 kwietnia, odbył się zjazd MZPN Podokręgu Nowy Sącz, na którym wybierany był nowy prezes. Otworzył go ustępujący sternik Andrzej Kuźma. Następnie minutą ciszy uczczono wszystkich działaczy, którzy zmarli podczas kończącej się kadencji.

Zebranie odbywało się przy rekordowej frekwencji – 87 proc. uprawnionych do głosowania. Jedynym kandydatem był znany w sądeckim środowisku piłkarskim Paweł Cieślicki (Prezes Barciczanki, który w przeszłości był m.in. dyrektorem sportowym  Sandecji). Uzyskał 100 proc. głosów i został nowym prezesem.

Zobacz także: Co się dzieje w Sandecji? Paweł Cieślicki jednak nie będzie prezesem

- Po głębokim zastanowieniu i wnikliwej analizie argumentów za i przeciw podjąłem decyzję o zgłoszeniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa nowosądeckiego podokręgu piłki nożnej. Czy słusznie zdecydowałem? Czas pewnie pokaże, ale inaczej postąpić nie mogłem. Sport kocham od zawsze, a piłkę nożną szczególnie – mówił jeszcze przed rozpoczęciem głosowania.

W wystąpieniu przybliżył wszystkim swoją sylwetką. Zgromadzeni poznali doświadczenie nowego prezesa. Wspomniał także o swoich pomysłach i planach na najbliższą kadencję.

- Zasiadałem w zarządzie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, a obecnie w zarządzie sądeckiej filii MZPN.  Ukończyłem studia wyższe na kierunku ekonomia. Ponadto jestem przedsiębiorcą budowlanym i od wielu lat prowadzę działalność w kraju oraz Azji wschodniej, gdzie odnajduję i przeprowadzam renowację cmentarzy poległych tam żołnierzy polskich.  W biznesie najwyższą nagrodą jaką zdobyłem był srebrny krzyż zasługi przyznamy przez Prezydenta RP oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówił.

Przeczytaj również: Zbrojeń ciąg dalszy. Kolejni zawodnicy zostaną w Sandecji na dłużej

-Mam wiele pomysłów i programów ukierunkowanych na szkolenie młodzieży, kształcenie trenerów, ale moim priorytetem będzie dbanie o rozwój dziecięco-amatorskiej i kobiecej piłki nożnej. Myślę, że przy dalszej życzliwości i współpracy środowiska piłkarskiego Sądecczyzny, podołam temu odpowiedzialnemu zadaniu jakim jest funkcja prezesa Podokręgu Nowy Sącz - dodawał

- Osobiście deklaruje transparentność, dialog i poświęcenie. Nie obiecuję gwiazdki z nieba, bo znam realia i możliwości. W swojej misji nastawiam się na szeroko rozumianą pomoc. Szczególnie tym klubom sportowym, które nie rzadko działają dzięki pasji do piłki i ogromnemu zaangażowaniu ich działaczy wspierających je finansowo. Dołożę wszelkich starań, aby każdy Klub mógł liczyć na merytoryczną pomoc moją i pracowników związku – twierdzi Paweł Cieślicki.

W skład nowego zarządu weszli: Stanisław Brożek, Bogusław Klimek, Tomasz Kulig , Jan Kulpa, Andrzej Kuźma, Jerzy Leszczyński, Jan Michalik, Krzysztof Nawalny i Stanisław Sułkowski.

Jedynym kontrkandydatem nowego prezesa miał być radny Jakub Prokopowicz. Postanowił się jednak wycofać. Pytany przez nas o powody takiej decyzji, zadeklarował, że szczegóły przedstawi w najbliższych dniach. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Sandecja Nowy Sącz, źródło: MZPN Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020