Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
21/11/2020 - 12:25

Paulina Tomasiak powołana do kadry! Zagra w eliminacjach Mistrzostw Europy

18-letnia zawodniczka klubu UKS 3 Staszkówka Jelna została powołana do seniorskiej reprezentacji Polski na ostatni mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2022, który odbędzie się 1 grudnia w Hiszpanii.

Paulina Tomasiak ma na koncie mnóstwo sportowych sukcesów. Zawodniczki z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna zawdzięczają jej kilkadziesiąt decydujących bramek, dzięki którym emocje na boisku zawsze sięgają zenitu. Młoda piłkarka łamie stereotypy i kocha wyzwania, a jednocześnie kryje w sobie wiele skromności. W ubiegłym roku walczyła o tytuł Sądeczanina Roku 2019.

Paulina została powołana do seniorskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej. To pierwsze takie wyróżnienie dla klubu z Gródka nad Dunajcem. – Kolejne karty historii piszą się na naszych oczach. Paulina gratulacje! Wielka duma – czytamy na stronie klubu w mediach społecznościowych.

Czytaj też: W Siennej powstaje twierdza dla najlepszego klubu piłkarskiego w regionie

- Nie spodziewałam się takiego sukcesu, nie przyszło mi to w ogóle do głowy, że mogłabym dostać powołanie do kadry! Wczoraj rano zadzwonił do mnie trener reprezentacji kobiet w piłce nożnej Miłosz Stępiński i powiedział, że chce mnie powołać na mecz z Hiszpanią. Pierwsza reakcja? Sama nie wiem, dalej to do mnie nie dociera, to uczucie nie do opisania! Ciężko jest określić to, co teraz czuję. Na pewno jestem bardzo szczęśliwa, że dostałam szansę, jednak wiąże się to z dużym stresem. Będę trenować normalnie, ale bez dużych obciążeń, aby utrzymać optymalną formę na zgrupowaniu – mówi Paulina.

Dla 18-letniej zawodniczki jest to pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Gratulujemy! (k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021