Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
15/05/2020 - 09:40

Otwierają się atrakcje Beskidu Sądeckiego. Jakie? Sprawdź!

Coraz więcej obiektów na terenie powiatu nowosądeckiego otwiera się dla turystów. Hotele, pensjonaty, restauracje szykują się na przyjęcie gości. Powoli odmrażają się też atrakcje Beskidu Sądeckiego:

W Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Galicya spore zmiany. Położony w zacisznej lokalizacji Krynicy-Zdroju, został zamknięty w pierwszych dniach marca, jednak wcale nie przez koronawirusa, a w związku z planowanym, gruntownym remontem. Prace miały potrwać dwa miesiące. Zostały wyremontowane 2 piętra, stołówka oraz kawiarnia.

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy w Krynicy-Zdroju

Obecnie trwają wykończenia, i lada moment, najpóźniej 1 czerwca, ośrodek będzie gotowy do oddania. W rozmowie z kierowniczką, Martą Płachecką, słychać optymizm w głosie: - I tak nastawialiśmy się na brak rezerwacji, a mimo, że panuje strach przed wirusem, to goście dzwonią z pytaniami o rezerwacje.

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Galicya w Krynicy-Zdroju

Zapytania dotyczą głównie czerwca, choć pojawiają się i na maj. Teraz należy przygotować budynek tak, by goście, podczas pobytu w krynickim obiekcie czuli się w miarę bezpiecznie. Muszą zostać zamontowane dozowniki z płynami dezynfekującymi, płyty pleksi. Jak mówi Marta Płachecka, trzeba zrobić wszystko, żeby goście chcieli przyjechać.

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy w Krynicy-Zdroju

- Jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Wszyscy jesteśmy zmęczeni epidemią  i kwarantanną. To musi w końcu przełożyć się na chęć wyjazdu, dodaje.

Już 21 maja ruszą wagoniki Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Kolej  jest nieczynna od połowy marca. Jej zamknięcie miało miejsce jeszcze w sezonie zimowym, którego zakończenie planowane było na 31 marca. Zwykle w kwietniu trwał przegląd kolejki, tak, by na majówkę mogła ruszyć. 

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

Wagoniki wyjadą na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.) w czwartek, 21 maja. Obostrzenia, z którymi muszą liczyć się pasażerowie, to dwumetrowe odstępy od innych klientów, zasłanianie ust i nosa. Na stacji pojawią się komunikaty, zarówno obrazowe, jak i głosowe, nawołujące do przestrzegania tych zasad. Pracownicy kolei będą dbać o bezpieczeństwo, uwzględniając wszystkie zalecenia, stąd wagoniki, terminale płatnicze, będą na bieżąco dezynfekowane.

Zobacz także: Branża turystyczna się nie poddaje - będziemy budowali wszystko, choćby od nowa 

W maju oraz czerwcu kolejką będzie można podróżować w godzinach 10-17 natomiast w lipcu i sierpniu w godzinach 9-18.

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

Kolej gondolowa liczy 74 wagoniki. W jednej gondoli będzie mogła przebywać tylko jednak osoba lub rodzina, w rezultacie w ciągu jednej godziny na Jaworzynę Krynicką może zostać wywiezione 250 osób.

Tomasz Pasieka, Marketing Manager Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka liczy, że sezon letni będzie już łaskawy. - Co roku otwarcie miało miejsce 1 maja i rozpoczynało się Wielkim Rodzinnym Piknikiem na Jaworzynie, to niestety za nami. Latem na Jaworzynie jest szereg innych imprez i mam nadzieję, że przynajmniej niektóre z nich się odbędą. Na ten moment jest wiele znaków zapytania - mówi.
Turyści, chcący odwiedzić Krynicę-Zdrój, dopytują, czy kolej jest już uruchomiona albo kiedy ruszy. Czy możliwość korzystania z kluczowych atrakcji w regionie nakręci ruch turystyczny? Jest nadzieja, że tak, i powoli wszystko ruszy.

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka oraz Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Galicya

Michalina Poręba, [email protected]

Fot.: Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Galicya, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe