Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
20/01/2021 - 16:40

Odwołania dotyczące budowy stadionu rozpatrzone. Będą kolejne opóźnienia?

Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrzyła odwołania dwóch firm biorących udział w przetargu na budowę stadionu Sandecji. Jej decyzją, zakwestionowany został wybór oferty firmy Grand jako najkorzystniejszej. Czy czekają nas zatem kolejne opóźnienia?

W przetargu dotyczącym budowy nowego stadionu Sandecji pojawiło się sześć ofert. Wybrano tę, którą złożyła firma Grand z Korzennej. Opiewała ona na kwotę ponad 49 mln złotych. Dwie firmy postanowiły się jednak odwołać od tej decyzji. Co na to wszystko Krajowa Izba Odwoławcza?

- Krajowa Izba odwoławcza wydała dzisiaj postanowienie uwzględniające częściowo zarzuty odwołujących się. Dokładnego uzasadnienia nie znam. Wiem, że w dużej mierze zostało ono rozpatrzone na niekorzyść odwołujących, ale prawdopodobnie zakwestionowano wybór mojej oferty jako najkorzystniejszej – mówi "Sądeczaninowi" Andrzej Grygiel, właściciel firmy Grand.

W takiej sytuacji nasuwa się pytanie, czy to oznacza, że przetarg zostanie powtórzony. Andrzej Grygiel mówi, że nie powinno się to zakończyć w ten sposób. – Wydaje mi się, że nie. Mam nadzieję, że w związku z uchybieniami, do których doszło w ocenie Krajowej Izby odwoławczej, zostaniemy tylko zobligowani do ich uzupełnienia. Myślę, że przetarg jest cały czas aktualny. Szczegółowego uzasadnienia jednak nie mamy – dodaje.

Zobacz także: Kibice, mieszkańcy i głosy radnych. W Nowym Sączu trwa stadionowa telenowela

Nawet w przypadku odrzucenia oferty, którą przedstawił Grand, właściciel firmy zapowiada, że będzie się od takiej decyzji odwoływać. Kluczowa w tym przypadku może okazać się cena. Konkurenci przedstawili bowiem droższe propozycje.

- Jeśli okazałoby się, że mimo wszystko nasza oferta będzie odrzucona, to będziemy się od tego odwoływać. Wykazaliśmy, że spełniamy warunku specyfikacji zamówienia i myślę, że inwestor, a więc miasto liczy pieniądze podatników i nie będzie chciało wyłożyć dodatkowych milionów na stadion – mówi Andrzej Grygiel.

Wiele wskazuje na to, że budowa nowego stadionu może się po raz kolejny opóźnić. Stadionowa telenowela trwa zatem w najlepsze… (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Wizualizacja UM Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021