09/12/2022 - 10:20

Nasi znowu najlepsi! To był bardzo udany tydzień dla sportowców z Sądecczyzny

Kolejny tydzień przyniósł sukcesy naszych sportowców! Zawodnicy z regionu jak zawsze pokazali moc. Tym razem zajmowali miejsca na podium w sportach walki, rajdach samochodowych czy jeździectwie. Działo się!

Mateusz Drzyzga mistrzem Polski

To był bardzo udany tydzień dla sportowców z naszego regionu. Kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się jak wielkim dysponują potencjałem. Niezależnie w jakiej dyscyplinie rywalizują, są po prostu najlepsi!

Mistrzem Polski  w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski (klasa 5b) został pochodzący z Kamionki Wielkiej Mateusz Drzyzga. Udało się to jeszcze przed końcem sezonu. Oprócz tego został także II wicemistrzem Polski w klasie FWD.

Kierowca wrócił do ścigania w 2021 roku, kiedy stworzył swój niewielki zespół i został najlepszy w kraju w klasie E0. W trwającym sezonie wystartował w 10 rundach, każdą kończąc na 1 miejscu. Końcowy triumf zapewnił sobie na dwa miesiące przed finałem.

Sukcesy Dominika Kędzierskiego i zawodników sportów walki

Sukces odniósł także Dominik Kędzierski z Zubrzyka. Zdobył dwa tytułu championa roku 2022 w dyscyplinie jeździeckiej – reining. Tego typu osiągnięcia nie zdarzają się często, tym większe należą mu się gratulacje.

Ponadto, brąz mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców w karate kyokushin zdobył Jakub Kądziołka z Limanowej. Siedem medali przywieźli również z turnieju Młodych Mistrzów w Katowicach młodzi zawodnicy Dexters Team. Wszystkim gratulujemy tych osiągnięć! ([email protected], fot.: Mateusz Drzyzga, Dominik Kędzierski)