Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
05/05/2021 - 03:40

Stary Sącz: najlepsze miejsca na spędzenie weekendu i urlopu

Weekend? Urlop? Każdy czas jest dobry na bliższe poznanie naszego regionu. Na przyjezdnych czeka również miasto i gmina Stary Sącz. Zobaczcie, jakie miejsca warto tam odwiedzić.

- Już wkrótce majówka, a najlepszym miejscem na spędzenie majówki z pewnością będzie miasto i gmina Stary Sącz – zachęca burmistrz, Jacek Lelek. – Tylko tutaj, w Starym Sączu, można oddać się spacerowi, którzy przeniesie nas w odległe wieki.

Brukowane uliczki miasta, Klasztor Sióstr Klarysek z Sanktuarium Świętej Kingi, kościół parafialny i starosądecki Rynek – to klimatyczne miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

- Stary Sącz poza wielkim dziedzictwem kulturowym, to także idealne miejsce na spędzenie czasu aktywnie – podkreśla burmistrz Jacek Lelek. Dla rowerzystów nie zabraknie atrakcji. Ścieżki rowerowe poprowadzą nas nie tylko po ulicach Starego Sącza, ale także wzdłuż rzeki Poprad i Dunajec. Na spragnionych wrażeń i kontaktów z naturą czeka Góra Miejska wraz z trasami biegowo-rowerowymi i rozpościerającymi się ze szczytu pięknymi widokami na miasto.

Wyjątkowym miejscem na mapie Starego Sącza jest Bobrowisko, czyli prawdziwy hit turystyki regionalnej. Tutaj możemy zobaczyć na własne oczy jak przyroda budzi się do życia. Dzieci, które odwiedzą starosądeckie Bobrowisko wraz z rodzicami mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy o otaczającym nas świecie.

- Stary Sącz to nie tylko miasto, Stary Sącz to również przestrzeń wokół – mówi Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza, i zachęca do odwiedzenia pozostałych miejscowości w gminie Stary Sącz. A w nich na turystów czekają szlaki górskie. Jakie punkty widokowe warto zobaczyć? Zobacz materiał wideo.

Materiał przygotowany we współpracy z Miastem i Gminą Stary Sącz.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020