Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
26/03/2021 - 14:25

Nagrody i wyróżnienia dla najwybitniejszych młodych mieszkańców Mszany Dolnej

Wójt gminy Mszana Dolna podczas ostatniej sesji nagrodził wyróżniających się mieszkańców gminy. Laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów są świetnymi ambasadorami swych miejscowości.

Mszana Dolna: wyróżniający się uczniowie i młodzi sportowcy
Nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2020 odebrała z rąk Bolesława Żaby, wójta Gminy Mszana Dolna, Gabriela Oleksy.
Gospodarz gminy wyróżnił również sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli sukcesy sportowe: taekwondzistów - rodzeństwo Mateusza i Karolinę Szczęsnowskich, Gabrielę
Darę
i Wiktora Pajdzika (wszyscy reprezentują UKS KORYO Mszana Dolna), a także biegaczki narciarskie z LKS Witów ski Mszana Górna: siostry Ewelinę i Aleksandrę Kołodziej, Magdalenę Murzyn, Gabrielę Dawiec i Julię Demkowską. Tradycyjnie, gratulacje nagrodzonym złożyli również: Jan Chorągwicki, przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna i Katarzyna Szybiak, zastępca wójta.

Gabriela Oleksy (z Glisnego) jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Glisnem. Swoimi pracami popularyzuje dziedzictwo kulturowe, a przez udział w prestiżowych konkursach promuje gminę Mszana Dolna. W ciągu 2020 roku odniosła wiele sukcesów w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

Mateusz Szczęsnowski (z Kasinki Małej) jest zawodnikiem UKS KORYO Mszana Dolna oraz zawodnikiem Kadry Narodowej Seniorów, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
W 2020 roku osiągnął sukcesy sportowe w dyscyplinie taekwondo olimpijskie. Zajął m.in. pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata German Open i pierwsze miejsce oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,

Karolina Szczęsnowska (z Kasinki Małej) jest zawodniczką UKS KORYO Mszana Dolna oraz zawodniczką Kadry Województwa Małopolskiego (w sezonie startowym 2020).
W roku 2020 zajęła m.in. trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Gabriela Dara (z Kasiny Wielkiej) jest zawodniczką UKS KORYO Mszana Dolna oraz Kadry Województwa Małopolskiego w Taekwondo Olimpijskim. Zajęła m.in. piąte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Wiktor Pajdzik (z Mszany Górnej) jest zawodnikiem UKS KORYO Mszana Dolna oraz zawodnikiem Kadry Narodowej Juniorów. Przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów i Pucharach Świata. Zajął m.in. trzecie miejsce w Pucharze Kijowa i pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Polski Warsaw Cup.

Ewelina Kołodziej (z Łętowego) to zawodniczka LKS Witów ski Mszana Górna. Trenuje narciarstwo biegowe. W 2020 ukończyła liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Kontynuuje naukę na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i trenuje w Kadrze Młodzieżowej kraju. W 2020 roku zajęła m.in. trzecie miejsce w biegu na 7,5 km stylem klasycznym w zawodach Pucharu Grupy Azoty i czwarte miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

Aleksandra Kołodziej (z Łętowego) to zawodniczka LKS Witów ski Mszana Górna. Trenuje narciarstwo biegowe. Jest uczennicą 2 klasy liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku (trener Krzysztof Wańczyk). Obecnie trenuje i startuje w kategorii wiekowej junior młodszy. Do najważniejszych jej osiągnieć sportowych należy czwarte miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym w zawodach Pucharu Grupy Azoty i trzecie miejsce w sztafecie 4x5 km podczas Mistrzostw Polski Seniorów

Magdalena Murzyn (z Łętowego) to zawodniczka LKS „Witów – ski” uprawiająca biegi narciarskie. W 2020 roku ukończyła liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Polski Juniorów. Do jej najważniejszych osiągnięć sportowych należy trzecie miejsce w sztafecie 4x5 km w Mistrzostwach Polski Seniorów i ósme miejsce w biegu łączonym (5 km stylem klasycznym + 5 km stylem dowolnym) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Gabriela Dawiec (z Łętowego) to zawodniczka LKS „Witów – ski” uprawiająca biegi narciarskie. W 2020 roku ukończyła liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, kontynuuje naukę w Staropolskiej Szkole Wyższej w Myślenicach. Trenuje w miarę wolnego czasu przygotowując się do kolejnych Mistrzostw Polski Juniorów. Do jej najważniejszych osiągnięć sportowych należą trzecie miejsce w sztafecie 4x5 km w Mistrzostwach Polski Seniorów i piąte miejsce w biegu łączonym (5km stylem klasycznym + 5 km stylem dowolnym) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Julia Demkowska to zawodniczka LKS Witów ski Mszana Górna. Trenuje narciarstwo biegowe. W 2020 roku ukończyła liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Kontynuuje naukę w
Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Trenuje systematycznie przygotowując się do najważniejszych startów w 2021 roku. Do najważniejszych jej osiągnieć sportowych w 2020 roku zaliczyć należy trzecie miejsce w biegu na 190 km stylem klasycznym w zawodach Pucharu Grupy Azoty i trzecie miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. (Magda Polańska, opr. red.)Dziękujemy za przesłanie błędu