Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
05/10/2022 - 20:00

Na osiedlu Zawada w Nowym Sączu zaczyna się remont kompleksu sportowego

No i można zaczynać częściową rewitalizację kompleksu sportowego na osiedlu Zawada w Nowym Sączu. Umowa na to zadanie została właśnie podpisana.

Mocno już podniszczony kompleks sportowy od dawna prosił się o kapitalny remont.

- Ten piękny kompleks sportowy był zaniedbany od wielu, wielu lat – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Zaczynamy od budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z zapleczem.

Jak zaznaczył gospodarz miasta ta inwestycja jest ważna nie tylko dla sportowców, którzy będą tam trenowali, ale także dla dzieci i młodzieży, dla tych, którzy rozwijają swoje pasje i umiejętności.

- Bardzo się cieszę, że tę inwestycję zaczynamy od boiska, którego brakowało w Nowym Sączu – dodał gospodarz miasta. – Już planuje kolejne kroki. Między innymi będziemy myśleli o kortach tenisowych, z których Zawada słynęła.

Wykonawcą tego zadania jest Grupa Blackbird (firma realizuje już budowę stadionu Sandecja przy ul. Kilińskiego).

Ten wykonawca zamierza wybudować sztuczne boisko w osiedlu Zawada wraz z zapleczem za 6,86 mln złotych. Przypomnijmy, że niedawno Rada Miasta Nowego Sącza zgodziła się na dołożenie do tej inwestycji 1,8 mln złotych. Prezes firmy Blackbird Jan Kos zadeklarował, że jako wykonawca będzie robił wszystko, aby wykonać rewitalizację tego obiektu na najwyższym poziomie.

Jaki jest zakres zadania?

Inwestycja obejmuje budowę nowego boiska sportowego ze sztuczną murawą o wymiarach 65 m x 105 m. Boisko ma być wybudowane na miejscu obecnego trzeciego (za halą).

Niestety, znów nie będzie to jednak boisko lekkoatletyczne z bieżnią do biegania, ale boisko do gry w piłkę nożną. Planowa jest też budowa zaplecza (kontenery). Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony. Boisko ze sztuczną murawą będzie ogólnodostępne i udostępnione bezpłatnie dla dzieci i młodzieży.

W ten mniejszy projekt wpisywałaby się także rozbiórka budynku gospodarczego (starego magazynu).

Obecnie w Zawadzie znajdują się trzy boiska sportowe. Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią ma być wstępem do budowy na osiedlu Zawada dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który składać się mają między innymi trzy boiska, bieżnia biegowa, nowa hala sportowa oraz hotel na 50 miejsc z basenem i zapleczem dla drużyn sportowych, a także z salą konferencyjną. ([email protected]), fot. print screen fb/Prezydent Ludomir Handzel.Dziękujemy za przesłanie błędu