Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
12/04/2024 - 15:00

Na majówkę otworzą Rodzinny Park Rozrywki w Muszynie. Miejsce nad potokiem stanie się jeszcze bardziej kolorowe

Rodzinny Park Rekreacji na Zazamczu w Muszynie oficjalnie otworzą na majówkę. Miejsce nad potokiem Szczawnik stanie się jeszcze bardziej kolorowym i pełnym życia. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

W Muszynie nad Szczawnikiem, w pobliżu wzgórza zamkowego o nazwie Baszta powstał Rodzinny Park Rozrywki. Oficjalne jego otwarcie zaplanowane jest 4 maja, w godz. 12 do 18. 

- Mamy zaszczyt ogłosić, że 4 maja Muszyna stanie się jeszcze bardziej kolorowym i pełnym życia miejscem! Przygotujcie się na spektakularne wydarzenie, które na długo zapadnie w Waszą pamięć, a mianowicie otwarcie Parku Rodzinnego. -zachęcają władze miasta. 

- Czekać będzie na Was niesamowita dawka zabawy i emocji!

W parku utworzono przestrzeń, umożliwiającą każdemu aktywne spędzenie wolnego czasu. Wytyczono w nim strefę dla dzieci i aktywnych seniorów oraz edukacyjno-rozrywkową strefę leśną.

Powstały pumptrack, ścieżki wspinaczkowe, plaże, plac zabaw oraz plenerowa siłownia. Wybudowano niewielki, drewniany bar bistro, w którym będzie można zjeść ciastko i wypić kawę. Wzdłuż drogi powstały nowe miejsca parkingowe. Latem przybędzie tutaj jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie podniebny rower. 

Nad potokiem Szczawnik znajdują się, zainstalowane już w 2012 roku urządzenia do ćwiczeń, stylowe altany wypoczynkowe. Jest też wielofunkcyjne boisko do gier zespołowych. W pobliżu przebiega ścieżka rowerowa. Jest również ujęcie wody mineralnej "Józef".  Rodzinny Park Rozrywki to kontynuacja prac związanych z zagospodarowaniem terenów nad potokiem Szczawnik. Wykonawca: Zapopradzie sp. z o.o. w Muszynie. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu