Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
23/05/2021 - 23:10

Na majówkę do Regietowa zjechali koniarze z całej Polski

Stadnina koni rasy huculskiej w Regietowie gościła koniarzy z całej Polski. Drugi dzień majówki (22 -23 maja) rozpoczęły zmagania na ścieżce huculskiej, będące kwalifikacją do IV Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. Nie zabrakło też konkursów skoków przez przeszkody i konkurencji powożenia bryczkami.

W Regietowie zakończył się majówkowy weekend, dwa dni trwające święto koni rasy huculskiej, ich hodowców, jeźdźców oraz powożących bryczkami z całej Polski. Miłośnicy hucułów przyjeżdżają do stadniny nie tylko po to, aby uczestniczyć w zawodach, ale także po to, aby wymienić się hodowlanymi doświadczeniami.

W niedzielę, drugiego dnia majówki rozegrano eliminacje do IV Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej, zawody pod nazwą ścieżka huculska. Po południu odbyły się dwa konkursy skoków przez przeszkody dla jeźdźców do 14 roku życia i starszych, a następnie pokaz zręczności w powożeniu bryczkami. Mimo deszczu, te widowiskowe zawody przyciągnęły na stadion liczną publiczność.

W sobotę jeźdźcy i ich wierzchowce zmierzyli się z trasą ścieżki huculskiej. Sędziowie oceniali użytkowe walory tych niewielkich wzrostem koników, ogierów i klaczy rasy huculskiej. 

Dla chętnych rozstawiono stragany z rękodziełem i ze sprzętem, związanym z hodowlą koni. Tegoroczne zawody konne, podobnie jak i w ubiegłym roku z powodu pandemii odbyły się bez oprawy artystycznej. (MK) fot. aut. 

Na majówkę do Regietowa zjechali koniarze z całej Polski
Stadnina koni rasy huculskiej w Regietowie (22 -23 maja) gościła koniarzy z całej Polski. Drugi dzień majówki rozpoczęły zmagania na ścieżce huculskiej, będące kwalifikacją do IV Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. Nie zabrakło konkursów skoków przez przeszkody i konkurencji powożenia bryczkami.


Dziękujemy za przesłanie błędu