Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
25/02/2021 - 12:15

Na boisku zabrakło silnej Pauliny Tomasiak. Hiszpania wygrała 3:0

Polki przegrały mecz eliminacji mistrzostw Europy. Dla naszej reprezentacji był to zdecydowanie mecz o wszystko. Grająca w klubie UKS ”Trójeczka” Staszkówka Jelna zawodniczka Paulina Tomasiak ostatecznie nie weszła na boisko. Jak wspomina zgrupowanie?

Podczas kluczowego meczu Polki przegrały z reprezentacją Hiszpanii 0:3. Nasza kadra zajęła trzecie miejsce w grupie, przez co nie pojedzie na EURO, które w 2022 roku odbędzie się w Anglii. Dla trenera Miłosza Stępińskiego było to jedno z najważniejszych spotkań w jego karierze. Dlaczego nie zobaczyliśmy na boisku sądeczanki Pauliny Tomasiak?

- Ze względu na to, że pierwszy raz brałam udział w dłuższym zgrupowaniu, nie zostałam ostatecznie wpisana, tylko starsza ode mnie zawodniczka z nieco większym doświadczeniem – wyjaśnia piłkarka. Mimo to jednak wyjazd wiązał się z solidnymi przygotowaniami, masą wyrzeczeń i regularnymi treningami.

Czytaj też: Podwójny sukces Pauliny Tomasiak i Wojciecha Mroza. To oni są najlepsi

- Uważam, że podczas zgrupowania bardzo dużo się nauczyłam, wyciągnęłam wnioski i nabrałam doświadczenia, które będą mogła wykorzystać podczas ligowych rozgrywek. Cieszę się, że mogłam rywalizować ze starszymi zawodniczkami – dodaje Paulina. – Sam wyjazd uważam za owocny, mogłam zobaczyć jak to wszystko wygląda. Mam nadzieję, że będę mogła w przyszłości zadebiutować w kadrze  seniorek. Czekam na swój moment, który na pewno wykorzystam. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu