14/01/2020 - 19:45

Mocna obsada sportów walki w rywalizacji o tytuł Najpopularniejszego Sportowca

Sporo zgłoszeń w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2019 pochodzi ze środowiska sportów walki. Duży przekrój dyscyplin, wieku i kategorii wagowych zwiastuje ciekawą rywalizację. Przedstawiamy sylwetki kandydatów.

Szczególy: Patronat "Sądeczanina": głosujemy na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Bieżące wyniki można sprawdzać TUTAJWarto również przeczytać REGULAMIN.

ŁUKASZ PŁAWECKI

Sądecki zawodnik sztuk walki w 2019 roku osiągał kolejne w swojej karierze sukcesy. Z trofeów jakie w tym okresie zdobył można wymienić mistrzostwo świata ISKA w wadze do 77 kilogramów, a także pas światowego czempiona w wadze półśredniej organizacji WFMC. Popularny „Boom Boom” walczy w kickboxingu, Muay-Thai i K-1. Z sukcesami realizuje się również jako trener.

KRZYSZTOF TWARDOWSKI

Bokser pochodzący z Sądecczyzny w 2019 roku nadał swojej karierze rozpędu. W kwietniu na ringu podczas nowosądeckiej gali pokonał przez nokaut pięściarza Attila Tibor Nagy. Następnie w Niemczech decyzją sędziów przegrał z Juergenem Uldedajem, gdzie stawką pojedynku był prestiżowy pas Młodzieżowego Mistrza Świata WBC w kategorii junior ciężkiej. Kilka miesięcy później „Twardy” stał się sensacją na polskiej scenie boksu, ponieważ pokonał przez nokaut mocno faworyzowanego Krzysztofa Zimnocha, kiedyś czołowego zawodnika wagi ciężkiej w naszym kraju, a mającego na koncie zwycięstwa z dużymi nazwiskami tej dyscypliny.

BEATA LEŚNIK

Utytułowana zawodniczka sportów walki, a konkretnie boksu i kickboxingu zdobyła w 2019 roku swój kolejny tytuł Mistrzyni Polski. Jest to już szósty krajowy czempionat Sądeczanki. Beata Leśnik poza swoja karierą zawodniczą jest również trenerką, mającą pod swoją opieką sporą grupę podopiecznych. Prowadzi zajęcia z boksu, kickboxingu i uzupełniające inne dyscypliny.

TOMASZ PIOTROWSKI

Zadebiutował na zawodowym ringu bokserskim w kwietniu, kiedy to wystąpił na gali w sądeckiej hali MOSiR. Jego przeciwnikiem był pochodzący ze Słowacki 25-letni pięściarz Henrich Herak. Sądeczanin był zdecydowanie lepszy od swojego rywala i wygrał ten pojedynek. Udany start w zawodowym sporcie był najważniejszym dla tego boksera wydarzeniem w 2019 roku.

EWA BULANDA

Zawodniczka kickboxingu w 2019 roku została wyróżniona wśród stu najlepszych sportowców w policji, z okazji rocznicy 100-lecia tej służby mundurowej w Polsce. Warto przytoczyć, że Ewa Bulanda ma na sportowym koncie 19 tytułów mistrzyni kraju, srebrny medal mistrzostw świata, trzecie miejsce na globie w kategorii Full Contact, mistrzostwo Europy, a także dwa złote medale Pucharu Świata oraz dwa złote Pucharu Europy.