Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
11/04/2023 - 15:30

Miłkowa: rośnie w górę wielka hala. Finał prac już wkrótce

Obok szkoły podstawowej w Miłkowej w gminie Korzenna rośnie wielki budynek. Tu będzie nowa hala gimnastyczna dla uczniów. Ale to nie koniec sportowych niespodzianek.

Sporej wielkości budynek z salą gimnastyczną, który powstaje obok Szkoły Podstawowej w Miłkowej (w gminie Korzenna), robi coraz większe wrażenie. Obiekt jest już przykryty dachem i ma gotową elewację. Urzędnicy z Korzennej pochwalili się w sieci zdjęciami inwestycji.

To jednak nie koniec sportowej ofensywy w tej wiosce. Przy szkole w Miłkowej uczniowie będą mogli też korzystać z boiska wielofunkcyjnego. Tu widać już specjalną nawierzchnię, bramki do piłki ręcznej i kosze do koszykówki.

Na boisku zostały już wyznaczone pola do gry, a na terenie obiektu zamontowano oświetlenie i ogrodzono teren. Uczniowie i mieszkańcy Miłkowej ucieszą się także z siłowni plenerowej. Na popularnej siłowni pod chmurką pojawiły się już urządzenia do ćwiczeń. Siłowania plenerowa znajduje się na działce obok boiska sportowego.

Postęp prac cieszy nie tylko urzędników, ale przede wszystkim dzieci, które nie mogą się doczekać, aż skorzystają z boiska, siłowni czy sali. Wykonawca deklaruje, że roboty powinny zostać sfinalizowane przed końcem maja.

Potem potrzebny będzie jeszcze odbiór techniczny obiektu, a stąd już prosta droga do oddania infrastruktury do użytku młodszych i starszych mieszkańców. Urzędnicy oczekują, że już w wakacje obiekty sportowe w Miłkowej będą do dyspozycji mieszkańców. ([email protected], fot. UG Korzenna) © Materiał chroniony prawem autorskim

W Miłkowej budują wielką halę. Prace już na finiszu
Obok Szkoły Podstawowej w Miłkowej powstaje nowa hala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne oraz siłownia plenerowa. (Fot. UG Korzenna)


Dziękujemy za przesłanie błędu