Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
18/04/2021 - 11:55

Mateusz Szczęsnowski z Kasinki Małej ma szansę na olimpiadę w Tokio

Mateusz Szczęsnowski jest zawodnikiem UKS KORYO Mszana Dolna oraz zawodnikiem Kadry Narodowej Seniorów, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ostatnio szlifował formę na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sofii. Poszło mu świetnie.

zdjęcie ilustracyjne

Mateusz Szczęsnowski, zawodnik mszańskiego klubu Taekwondo, trenujący Centralnie z Kadrą Narodową Seniorów, startował z powodzeniem na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sofii.  W pierwszej walce spotkał się z utytułowanym reprezentantem Bułgarii, brązowym medalistą Mistrzostw Świata,  w drugiej, z reprezentantem Francji.

Po dwóch wygranych walkach, w trzeciej, walcząc o medal, uległ nieznacznie Grekowi, tym samym zdobywając V miejsce Mistrzostw Europy Seniorów. Po tak dobrym starcie i walkach z czołowymi zawodnikami Europy otrzymał prawo wyjazdu na Kwalifikacje Olimpijskie Tokio 2021.

Gratulujemy Mateuszowi wspaniałego turnieju! – ciesza się jego jego koledzy z UKS KORYO Mszana Dolna. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, zwłaszcza, że na Turkish Open Mateusz z Grekiem wygrał, ale przez poziom oraz styl Mateusza, a także jego V miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów mamy Kwalifikacje Olimpijskie w kategorii - 68 kg mężczyzn. (jm) fot. Fot. UG Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu