Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/11/2020 - 21:10

Małopolska i badania przesiewowe. Minister zdrowia bierze pod uwagę 2 modele

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział podczas sobotniej konferencji prasowej, że Małopolska jest jednym z trzech województw, w których będą przeprowadzane badania przesiewowe. Gdy zapytaliśmy dzisiaj w resorcie zdrowia o szczegóły testowania Małopolan, dowiedzieliśmy się, że właśnie w tej kwestii pracuje już zespół ekspertów. Jednak minister Niedzielski w dzisiejszej porannej rozmowie na antenie RMF FM zaznaczył, że brane są pod uwagę dwa modele.

Szef resortu zdrowia poinformował w sobotę podczas konferencji prasowej szefa rządu, że będą prowadzane badania przesiewowe w trzech województwach - na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. - Chcemy zrobić te badania w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem – mówił w sobotę minister Niedzielski. Wspomniał wtedy też, że badania będą przeprowadzane z wykorzystaniem testów antygenowych.

Sądeczanin zapytał o szczegóły testowania przesiewowego w biurze prasowym Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także: W trzech województwach badania przesiewowe. Małopolska wśród nich

- Zgodnie z informacją przekazaną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce planowane jest przeprowadzenie badań przesiewowych pod kątem koronawirusa za pomocą testów antygenowych – odpowiedziała na nasze pytania Justyna Maletka z Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia. - Obecnie przy ministrze zdrowia pracuje zespół ekspertów przygotowujących metodologię przeprowadzania badań przesiewowych oraz tworzący model logistyczny badań. W najbliższych dniach ministerstwo poda, w jaki sposób zostaną przeprowadzone badania.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu