Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
28/02/2024 - 21:00

Małe Kryształowe Kule dla Niemki i Austriaka. Czy Puchar Świata w snowboardzie alpejskim powróci na Jaworzynę?

Podczas dwudniowych (24 i 25 lutego) rozegranych na stokach Jaworzyny Krynickiej zawodów Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim rozdano małe Kryształowe Kule. Wśród kobiet odebrała ją Niemka Ramona Hofmeister, zaś mężczyzn Austriak Benjamin Karl.

Na trasie 2A Jaworzyny Krynickiej rozegrano dwudniowy (24 i 25 lutego), pierwszy w historii Puchar Świata w snowboardzie alpejskim, z udziałem najlepszych zawodników tej dyscypliny sportu, z 16 zakątków naszego globu. 

W niedzielę na stoku triumfowała Japonka Tsubaki Miki przed Austriaczką Danielą Ulbing i Szwajcarką Ladiną Jenny. Najszybciej trasę wśród mężczyzn pokonał Austriak Arvid Auner, który wyprzedził dwóch włoskich zawodników: Maurizio Bormoliniego i Alexandera Payera.

Po zakończeniu zawodów w slalomie gigancie równoległym, rozdano małe Kryształowe Kule, za końcowy triumf w tej właśnie konkurencji. Odebrali je Niemka Ramona Hofmeister i Austriak Benjamin Karl.

Najlepszy wśród Polaków podczas dwudniowych zmagań był Oskar Kwiatkowski, który podczas sobotnich zmagań uplasował się na miejscu 11. zaś w niedzielę na 8. pozycji.

- Organizatorzy wykonali super robotę, tak mogę powiedzieć już po dwóch dniach zmagań. Wszystkim bardzo podobały się zawody w Polsce.  - podsumowuje Oskar Kwiatkowski.  - Puchar Świata w Krynicy-Zdroju został zorganizowany na tip top. Wszystko było na najwyższym poziomie. 

Jak podkreślał wielokrotnie Adam Małysz, prezes zarządu PZN, organizatorzy będą się starać, aby w przyszłym roku zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim powróciły do Krynicy-Zdroju. 

Oprac (MK), Źródło i foto: Biuro prasowe PZN. Dziękujemy za przesłanie błędu