Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
12/03/2020 - 13:05

Lokalni kickbokserzy z medalami Pucharu Polski

W miniony weekend, Krynica-Zdrój gościła, prawie 200 zawodniczek i zawodników, zrzeszonych w 48. Klubach, biorących udział w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Organizatorzy zawodów, Polski Związek Kickboxingu oraz UKS Evan Nowy Sącz, zaplanowali rywalizację w aż 43 kategoriach, przy czym zawodnicy mieli do wyboru walki w trzech formułach pointfighting, kick light oraz K-1. Wszystkie starcia odbywały się zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Kickboxingu.

- Do zmagań mogli podejść żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych z Polski oraz przedstawiciele zagranicznych służb mundurowych i żołnierze. Status każdego z startujących, weryfikowaliśmy na podstawie przesłanego zgłoszenia oraz okazanej legitymacji służbowej – wyjaśniają organizatorzy turnieju.

W wyniku stoczonych pojedynków, na podium znaleźli się również reprezentanci naszego regionu.

Najwięcej medali zdobyła Ewa Bulanda, na co dzień pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, która podczas zawodów walczyła w barwach Reprezentacji Polskiej Policji. Były nimi cztery złote krążki, w kategoriach: K1 Rules/Senior [k]/-52kg, kick-light/Senior [k]/-55kg, kick-light/Senior [k]/-50kg, point-fighting/Senior [k]/-50kg. Dodatkowo, na ręce Bulandy trafił tytuł najlepszej zawodniczki.

Dwukrotnie na podium stanął Mirosław Smętek z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Jeden raz wygrywając kategorię point-fighting/Weteran [m]/+94kg, drugi zajmując 3. miejsce w kategorii kick-light/Weteran [m]/ +94kg.

Również dubletem medali może pochwalić się Ochotnicza Straż Pożarna z Łużnej, której druh Daniel Czeluśniak, wywalczył, w kategorii K1 Rules/Senior [m]/-71 kg, 1. miejsce. Natomiast jego kolega z jednostki Marcin Zygmunt, stanął na 3. miejscu podium (kategoria: kick-light/Weteran [m]/-84kg).

(Karol Trojan) [email protected], fot.: KPP w Limanowej