Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
30/11/2019 - 13:30

Ks. Prokop rozegrał zacięty mecz w Turnieju o Puchar Sołtysa Niskowej

Niskowa słynie z talentów w tenisie stołowym. Wychowankowie szkoły odnoszą sukcesy, więc Zygmunt Berdychowski, prezes STK „Sądeczanin”, ufundował najmłodszym z zespołu Szkolno-Przedszkolnego profesjonalny stół.

W Niskowej wszyscy kochają tenisa stołowego

W Niskowej stawiają na sporty indywidualne i to przynosi efekty. Młodzi podopieczni przywożą z zawodów międzygminnych medale i dyplomy, ale grają wszyscy, od dzieciaków po wychowawców.

– Stawiamy na sporty indywidualne, bo ze względu na małą szkołę i nie mamy nawet jak zebrać ekipy do sportów drużynowych. Mimo to odnosimy duże sukcesy, mamy talenty i na poziomie gminnym oraz międzygminnym nie mamy konkurencji – wyjaśnia nauczyciel wychowania fizycznego, Marcin Jańczy.

W Niskowej wszyscy kochają tenisa stołowego

Turniej o Puchar Sołtysa Wsi Niskowa, Henryka Kuliga, miał charakter amatorski. Trzecie miejsce zajęła Emilia Grzybowska, która z zawodów dziewczęcych regularnie przywozi puchary za pierwsze miejsce. W wielkim finale zmierzyli się natomiast proboszcz miejscowej parafii, ks. dziekan Krzysztof Prokop i Ireneusz Szewczyk.

Ostatecznie wygrał ten drugi, ale bój był zacięty. Liczyła się jednak przede wszystkim dobra zabawa i to, że na twarzach wszystkich zagościł uśmiech. Czwarte i piąte miejsce zajęli kolejno Paweł Smoleń i Zygmunt Pasiut.

([email protected]) fot. Mariola Jańczy

W Niskowej wszyscy kochają tenisa stołowegoDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce