Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
22/01/2020 - 21:25

Kryniczanka Natalia Tomasiak rozpoczęła sezon. Dwukrotnie stanęła na podium

Zimowym Półmaratonem Gór Stołowych Natalia Tomasiak rozpoczęła sezon startowy 2020. Kryniczanka dwukrotnie stanęła na podium.

W Karłowie rozegrano VI Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Zawodnicy musieli zmierzyć się z kilkoma trudnymi, oblodzonymi odcinkami. Na trasę wyruszyło niemal 500 biegaczy, w tym prawie 150 kobiet. Zwyciężyli zawodnicy Salomona: Czech Pavel Brydl oraz Natalia Tomasiak, powtarzając tym samym swój ubiegłoroczny sukces.

W ramach zawodów rozegrane też Mistrzostwa Polski Alpinistów. W tej klasyfikacji zwycięstwo przypadło Bartoszowi Misiakowi oraz ponownie Natalii Tomasiak.-Jak zawsze w Górach Stołowych mamy świetną zabawę. Zdjęcie chyba mówi samo za siebie, na którym miejscu podium stanęłam. Coraz częściej piszecie/mówicie, że to jest nudne... -napisała w mediach społecznościowych Natalia Tomasiak-W ramach ZPGS rozgrywane są też Mistrzostwa Polski Alpinistów, w tej kategorii również wygrałam. Gratuluje wszystkim ukończenia zawodów, bo warunki były bardzo wymagające.

Kryniczanka Natalia Tomasiak jest zawodniczką Salomon Suunto Team. Reprezentuje Polskę w biegach górskich, na swoim koncie ma liczne sukcesy w kraju i za granicą. Zajęła m.in.: 4. miejsce na Mistrzostwach Świata Skyrunning Ultra (2018), zwyciężyła na dystansie 100 km, w ramach biegu Vibram UTLO-Ultra Trail Lago d’Orta (+ 6000 m, 2019).

Jest ratowniczką, kandydatką krynickiej grupy GOPR. Zimą działa jako instruktorka narciarstwa, snowboardu, a także prowadzi zimowe akcje „Bezpieczny Stok”.