Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
18/05/2021 - 12:30

Kryniczanie górą. "Zigi" umieszcza krążek w bramce po asyście Krężołka

Paweł „Zigi” Zygmunt podczas turnieju „Beat COVID-19”, w drugim spotkaniu polskiej kadry narodowej, tym razem z austriacką drużyną, po podaniu Patryka Krężołka umieścił krążek w bramce. Obaj zawodnicy są wychowankami KTH Krynica. Poniedziałkowy (17 maja) mecz wygrali Austriacy.

                                 

W Lublanie w Słowenii trwa turniej hokejowy „Beat COVID-19”, z udziałem polskiej kadry narodowej, w której występuje 20-letni Paweł Zygmunt z Krynicy, zawodnik czeskiego ekstraligowego klubu HC Verva Litvinov. Grający na pozycji napastnika "Zigi", w drugim meczu z Austrią, po podaniu również kryniczanina i reprezentanta kadry narodowej Patryka Krężołka umieścił krążek w bramce. Były wychowanek KTH Krynica, od 2017 roku jest zawodnikiem GKS Katowice.

Po zaciętej walce, poniedziałkowe (17 maja) spotkanie biało-czerwoni przegrali z drużyną austriacką 2:3. Pierwszego dnia turnieju, w niedzielę (16 maja) polska reprezentacja wygrała mecz z Ukrainą 4:3.

We wtorek, (18 maja) Polacy rozegrają trzeci mecz, a ich rywalami będą Francuzi, w światowym rankingu plasujący się na 14. pozycji. Mecz rozpocznie się o godz. 16. 30 i będzie transmitowany na kanale Polskiego Hokeja na YouTube oraz na Facebooku polskihokej.eu. (MK) fot. aut, fot. z plakatu plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny. 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu