Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
06/02/2022 - 10:00

Krynica:sanki powróciły pod Górę Parkową, pierwsze zawody saneczkarskie za nami

Na Górze Parkowej, na dwustu metrowym fragmencie, odremontowanego toru saneczkowego w Krynicy (5 lutego) rozegrano zawody z udziałem dzieci i młodzieży z klubów: UKS Tajfun Nowy Sącz, ŁKS Łęka i UKS KTH Krynica. Była rywalizacja, szybkość a co najważniejsze świetna zabawa!

Fragment naturalnego toru saneczkowego na Górze Parkowej w Krynicy został wyremontowany i zalodzony. Liczący 200 metrów odcinek posiada homologację PZSSan. Dzięki temu w lutym, oprócz treningów młodych saneczkarzy z UKS KTH, odbywają się na nim zawody sportowe.

Pierwsze z nich rozegrano w sobotę, 5 lutego. Oprócz gospodarzy, trenujących pod okiem doświadczonych trenerów: Lesława PorębyAndrzeja Śmierzchalskiego Damiana Dubela, startowali w nich saneczkarze UKS Tajfun Nowy Sącz oraz ŁKS Łęka.  

W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 20 chłopców i dziewcząt, którzy otrzymali pamiątkowe medale. Teraz będą się przygotowywać do następnych zawodów o Puchar Burmistrza Krynicy-Zdroju.

Cieszy fakt, że młode pokolenie próbuje swych sił w saneczkarstwie. Być może są wśród nich przyszli mistrzowie? Młodzi saneczkarze trenują na specjalistycznych sankach o wadze 13 kg i 20 kg. Organizator zawodów: MOSiR wraz z UKS KTH Krynica. 

(MK) fot. (MK). 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu