Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
09/03/2023 - 09:35

Koniuszowa: obok szkoły zbudują bieżnię. Nie dla długodystansowców, tylko dla sprinterów

W Koniuszowej jeszcze w tym roku zbudują bieżnię do biegów krótkodystansowych. Na jakiej długości? Przetarg jest już ogłoszony, niedługo poznamy wykonawcę.

Dzieje się w okolicy: Wilki grasują w Słowikowej i Siedlcach. Zagryzły dwa psy tuż przy domach 

Jeszcze w tym roku w Koniuszowej, w gminie Korzenna, postawią bieżnię. Tor dla biegaczy zostanie wykonany obok boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. generała Franciszka Gągora.

Wspomniane boisko zostało oddane do użytku w 2019 roku. Już wtedy zakładano, że w przyszłości infrastruktura sportowa w Koniuszowej będzie rozbudowana. – Termin realizacji inwestycji uzależniony był od możliwości finansowych. Te pojawiły się w tegorocznym budżecie i można było ogłosić przetarg – informują pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej.

Przetarg jest już ogłoszony, a firmy mają czas na składanie ofert do 16 marca. W najbliższym czasie dowiemy się więc kto zajmie się budową bieżni w Koniuszowej w tym roku. Z bieżni ucieszą się sprinterzy.

Czytaj również: Biblioteka w Korzennej będzie otwarta również w soboty. Musi tak być z jednego powodu 

Bieżnia trzytorowa z nawierzchnią poliuretanowej będzie miała długość 72,5 metra i szerokości 3,85 m. Tor będzie służył sprinterom do biegów na dystansie 60 metrów. – Pozostałą część bieżni stanowić będzie strefa hamowania oraz strefa przed linią startu – tłumaczą urzędnicy.

Bieżnia w Koniuszowej będzie też miała strefę bezpieczeństwa, materace i inne osłony, poprawiające bezpieczeństwo i komfort na skróconej drodze hamowanie. Ponadto, cały obiekt będzie wyposażony w monitoring wizyjny. Z bieżni będzie też można korzystać wieczorem, dzięki oświetleniu. ([email protected], fot. zdjęcie ilustracyjne Pixabay)

Dziękujemy za przesłanie błędu