10/05/2021 - 21:50

Karolina i Roksana-"złote" cheeleaderki! Przed nimi mistrzostwa na Florydzie

Karolina Wolak i Roksana Majda wytańczyły w Kielcach Mistrzostwo Polski Cheerleaders (kat. cheer hip-hop senior). Krynickie Cheerleaderki wezmą udział w zawodach w Orlando na Florydzie i mają szansę zostać najlepszymi na świecie.

Karolina Wolak i Roksana Majda wytańczyły w Kielcach Mistrzostwo Polski Cheerleaders w (kat. cheer hip-hop senior).

-Niesamowicie duża konkurencja, przeszłyśmy eliminacje, doszłyśmy do finału, a na koniec zdobyłyśmy najwyższe podium-cieszy się instruktorka tańca Karolina Wolak.- Wraz z Roksaną najpierw musiałyśmy przejść kwalifikacje. Z ośmiu drużyn do finału przeszło sześć, tutaj ponownie tańczyłyśmy układ i wywalczyliśmy pierwsze miejsce mistrzostw Polski. Przed nimi mistrzostwa świata, które odbędą się w Orlando na Florydzie, szukamy sponsorów na to wydarzenie.

Grupa piąta zespołu „Fruciaki”, pod kierownictwem Karoliny Wolak wywalczyła drugie miejsce mistrzostw Polski, prezentując taniec bounce (kat. cheer hip hop junior mini drużyny). Karolina Wolak pierwsze mistrzostwo Polski zdobyła w 2012 roku, dzięki trenerowi Mirosławowi Haczkowi. Teraz, po dziewięciu latach spotkali się ze swoimi drużynami na jednym parkiecie.

Karolina Wolak  jest trenerem personalnym oraz instruktorką fitnessu, mistrzynią Polski w cherrleaderingu 2012. W Krynicy od sześciu lat prowadzi dziecięco-młodzieżowy zespół taneczny „Fruciaki”, który odnosi sukcesy sceniczne. Grupa w swoich kategoriach wiekowych ma mnóstwo zdobytych nagród.

We wrześniu 2020 roku wygrała ogólnopolski casting do grupy tanecznej Agustina Egurroli, wybitnego tancerza i choreografa, mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich i w stylu South-American Show Dance, jurora programów Mam talent! i You Can Dance -Po prostu tańcz. 14 lutego br. wystąpiła w koncercie walentynkowym, transmitowanym na antenie telewizji ogólnopolskiej. Wydarzenie odbyło się w Teatrze Wielkim w Łodzi. (MK) fot. arch. Karoliny Wolak