Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
15/01/2020 - 20:45

Kajakarze szturmem wdzierają się do walki o miano Najpopularniejszego Sportowca

Jak co roku kajakarze są mocnym punktem Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Nie inaczej jest w obecnej edycji, bo ponownie liczna grupa została nominowana w pierwszym etapie.

Szczególy: Patronat "Sądeczanina": głosujemy na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Bieżące wyniki można sprawdzać TUTAJWarto również przeczytać REGULAMIN.

MICHAŁ PASIUT

Kajakarz z Nowego Sącza rok 2019 może zaliczyć do udanych, gdyż zaliczył wówczas kilka cennych trofeów. Był srebrnym medalistą zawodów Pucharu Świata w Bratysławie i zajął siódme miejsce podczas Pucharu Świata w Londynie. Najcenniejszą jego zdobyczą jest jednak brązowy krążek z Mistrzostw Świata w Hiszpanii.

KLAUDIA ZWOLIŃSKA

Z pochodzenia Sądeczanka, w 2019 roku w Krakowie zajęła II miejsce w slalomie kajakowym w konkurencji K1, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata. Klaudia reprezentuje klub sportowy KS Start Nowy Sącz, jest studentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

EDYTA ROSIEK

Jest zawodniczką klubu KS Start Nowy Sącz. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Krakowie doszła do półfinału w kajakowym slalomie ekstremalnym. Były to zmagania w kategorii wiekowej U23, a odbywały się na torze „Kolna”. Edyta Rosiek zajęła czwarte miejsce.

GRZEGORZ HEDWIG

Sądecki kajakarz zajął 10 miejsce w konkurencji C-1 na Mistrzostwach Świata we francuskim Pau w 2019 roku. Był to pierwszy w bogatej karierze występ 31-latka w finale tej imprezy. Za ten wspomniany występ zdobył on kwalifikacje do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich.

FILIP LEŚNIAK

Kajakarz klubu KS Start Nowy Sącz. W lipcu 2019 wystąpił na Mistrzostwach Świata juniorów w indywidualnej konkurencji C-1. Czerwiec natomiast zakończył z bardzo dobrym rezultatem, jakim było zajęcie 3 miejsca w kategorii U18 na krakowskiej odsłonie Pucharu Europy Juniorów.

SZYMON NOWOBILSKI

Kajakarz sądeckiego klubu „Start” Nowy Sącz. Rok 2019 był dla niego szczęśliwy, gdyż nie będąc zaliczanym do faworytów wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata juniorów w slalomie kajakowym. Zawody rozgrywane były na torze Kolna nieopodal Krakowa.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe