Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
20/11/2020 - 20:10

Jak będzie wyglądał stadion Sandecji? Z wizualizacji się tego nie dowiemy...

Wyniki sondy "Sądeczanina" są zaskakujące. Prawie dziewięćdziesiąt procent głosujących wizualizacja nowego stadionu Sandecji się nie podoba. Okazuje się jednak, że projekt obiektu ma się różnić od tego, co widzimy na zdjęciach.

- Stadion będzie taki, jakim miasto go zaakceptuje, po przedstawieniu projektu przez wykonawcę - mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza.

Zobacz także: Projekt nowego stadionu Sandecji jest rozczarowujący - twierdzi nasz czytelnik

Niedawno na naszym portalu ukazała się wypowiedź Leszka Półtroka, który twierdził, że wizualizacja nowego stadionu Sandecji mu się nie podoba. Jak się okazuje nie był to głos odosobniony. Wyniki sondy dołączonej do artykułu są bowiem zaskakujące. Łącznie wzięły w niej udział 623 osoby i aż 540 z nich (88 proc.) stwierdziło, że pokazana przez urząd miasta wizualizacja nie wygląda tak, jakby chcieli. Pozytywnie nastawionych było tylko 83 użytkowników (12 proc.).

Dlaczego zatem nowy stadion Sandecji nie musi wyglądać tak, jak życzą sobie tego mieszkańcy? O komentarz poprosiliśmy wiceprezydenta Nowego Sącza, Artura Bochenka. – Nie za bardzo mam co komentować, bo projektu stadionu jeszcze nie ma. Będzie on przedstawiony dopiero przez przyszłego wykonawcę obiektu. To co widzimy to tylko i wyłącznie wizualizacja oparta na koncepcji i programie funkcjonalno-użytkowym. Projekt będzie się na pewno od niej różnił. Koncepcja architektoniczna nie ma żadnej mocy wiążącej jeśli chodzi o stylistykę czy wygląd. Stadion będzie taki, jakim miasto go zaakceptuje, po przedstawieniu projektu przez wykonawcę – mówi wiceprezydent Bochenek.

Zobacz także: Nowy Sącz: już listopad, a na stadionie Sandecji nie widać budowlańców

Okazuje się zatem, że na poznanie rzeczywistego wyglądu obiektu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Dopiero wtedy będziemy mogli stwierdzić, czy rzeczywiście będzie się on różnił on przedstawionej wizualizacji, która nie przypadła do gustu mieszkańcom. Czy nowa nas zadowoli? Na pewno o to naszych Czytelników spytamy. (MP), fot.: Wizualizacja Urząd Miasta Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021