Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
29/09/2020 - 14:00

Historyczny debiut gorlickich siatkarzy w II lidze! Na początek porażka

Siatkarze GKPS Gorlice w swoim pierwszym meczu na szczeblu II ligi, ulegli w Krośnie tamtejszym Karpatom 0:3. Występować na tym szczeblu to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt - mówi trener Krzysztof Kozłowski.

W swoim historycznym, pierwszym meczu w II lidze  gorlickim siatkarzom przyszło się udać do Krosna, by tam zmierzyć się z zespołem Karpat Glass. Faworytem byli  grający już od dłuższego czasu na tym poziomie rozgrywkowym gospodarze, których dodatkowo wspierała głośnym dopingiem miejscowa publiczność.

Karpaty sprostały oczekiwaniom i w pewnym stylu zwyciężyły 3-0. Ich przewaga najbardziej widoczna była w pierwszym secie, zakończonym bardzo wysoką wygraną (do 11).  W kolejnych, przyjezdni prezentowali się już nieco lepiej (przegrane do 20 i 17), lecz to i tak było za mało, na przeciwstawienie się faworyzowanym gospodarzom. Niespodzianki zatem nie było i na inauguracje swoich drugoligowych występów GKPS odniósł porażkę.

Zobacz także: Sądecki siatkarz z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

-Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że możemy występować w II lidze. Mamy okazję grać z dobrymi zespołami i sprawdzić się na wyższym poziomie. Na pewno ciężko będzie cokolwiek ugrać, bo między zespołami amatorskimi, a tymi które mają większy budżet są duże różnice. My gramy tylko i wyłącznie swoimi wychowankami, którzy wywalczyli sobie ten awans. Dla porównania Karpaty miały tylko dwóch wychowanków, a reszta to zawodnicy z różnych stron Polski – mówi trener i Prezes GKPS Gorlice, Krzysztof Kozłowski

Występy na tym poziomie rozgrywkowym to na pewno dla ludzi związanych z Gorlicką siatkówką przygoda życia. Jakie są wobec tego cele klubu na sezon?

-Grać i walczyć o każdy punkt, a jeśli się uda to również o zwycięstwo. Wszystkie zespoły się bardzo wzmocniły, a my gramy tylko swoimi chłopakami. Ma być to dla nich nagroda za lata treningów w klubie. Mimo że bardzo tego chcielibyśmy, to raczej nie będziemy w stanie walczyć o play-offy. Zrobimy jednak wszystko żeby się utrzymać- dodaje trener Kozłowski.

W meczu z Karpatami Krosno Glass, GKPS wystąpił w następującym składzie: NIKIEL Przemysław, CZUPIK Paweł, KRUPCZAK Gniewomir,  SZPYRKA Bartosz, TUREK Adrian, LUDWIN Łukasz, KASZYK Bartłomiej, TUREK Sebastian, GÓRA Marcin, MOTYKA Szymon, MANIAK Piotr, BĄK Michał, DUDEK Jakub, GUBAŁA Kacper

Po raz pierwszy w swojej własnej hali gorliczanie zaprezentują się 17 października, kiedy to podejmą drużynę Arki Chełm. (MP), fot.: GKPS GorliceDziękujemy za przesłanie błędu