Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
04/10/2020 - 08:50

Festiwal Biegowy: Nocny Bieg Rodzinny na 5 km dostarczył wielu wrażeń [ZDJĘCIA]

Ostatnim sobotnim wydarzeniem 11. TAURON Festiwalu Biegowego był Nocny Bieg Rodzinny na 5 km. Zwycięzcą został Michał Wojciechowski.

Sobota to drugi dzień 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy. Zawodnicy przez cały dzień rywalizują na różnych trasach, próbując poprawiać swoje rekordy życiowe lub po prostu dobrze się bawić.

Ostatnią odsłoną sobotniej rywalizacji był Nocny Bieg Rodzinny na 15 km. Dedykowany on był rodzinom i początkującym adeptom biegania. Jego płaska trasa prowadziła wahadłowo z krynickiego deptaka w kierunku stacji narciarskiej Słotwiny i z powrotem. O godzinie 22:00 pełni uśmiechu zawodnicy wyruszyli na krynickie ulice. Na mecie sklasyfikowanych zostało 69 zawodników. Zwycięzcą został Michał Wojciechowski, drugie miejsce zajął Michał Świadek, a trzecie Wojciech Lizak. Najwyżej miejsca wśród kobiet zajęły Katarzyna Opela i Ilona Brusiło. (MP), fot.: Organizator

Bieg współorganizowany jest przez Fundację Sądecką w ramach Biegu Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski. Fundacja Sądecka w ramach Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski współorganizuje trzy biegi : Krynicką Pętlę, Nocny Rodzinny Bieg na 5 km oraz Runek Run.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Festiwal Biegowy: Nocny Bieg rodzinny na 5 km

Ostatnią odsłoną sobotniej rywalizacji podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego był Nocny Bieg Rodzinny. Jego zwycięzcą został Michał Wojciechowski.