Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
18/05/2020 - 11:30

Epidemia: co z górskim wyścigiem samochodów w Limanowej? Znamy decyzję zarządu

Kilka dni temu Polski Związek Motorowy opublikował na swojej stronie oficjalny komunikat dotyczący odwołania najbardziej rozpoznawalnego rajdu samochodowego w Polsce. Co roku podczas zawodów Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą mężczyźni ścigali się w szalejących maszynach. A teraz?

Zmiany ogłoszone przez Polski Związek Motorowy dotyczyły również Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig w Limanowej był planowany w terminie 24-26 lipca. Według aktualnej wersji kalendarza sezon powinien otworzyć wyścig w Banovcach (31 lipca – 2 sierpnia). Dalej w harmonogramie przewidywane są Grand Prix Sopot Gdynia (14-16 sierpnia) oraz Wyścig Górski Prządki (18-19 września).

Decyzja była podyktowana rozstrzygnięciem zarządu Auto Moto Klubu Limanowa, który 12 maja br. zdecydował o przesunięciu wyścigu na 2021 rok. Zdaniem zarządu przygotowanie i realizacja w pełni bezpiecznych zawodów - nie tylko dla zawodników, ale również dla kibiców - na ten moment jest niemożliwa. Podobne decyzje podjęli i podejmują organizatorzy innych zawodów krajowych i międzynarodowych w całej Europie.

Czytaj także: Kajakarz Grzegorz Hedwig: jeśli starty nie zostaną odwołane, będę na nie gotowy

– Trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie służby mundurowe i medyczne oraz samorządy każdego szczebla, z którymi współpracujemy, są dziś zaangażowane w walkę ze skutkami epidemii – czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu. – Nie da się przewidzieć, jak długo taka sytuacja będzie trwać. Również sytuacja gospodarcza nie sprzyja przeprowadzaniu zawodów o najwyższym międzynarodowym statusie w tej dyscyplinie sportu, na dotychczasowym, najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym – informuje Bogdan Pałka, prezes zarządu Auto Moto Klubu Limanowa.

Organizatorzy zapewniają, że na odnowionej trasie wyścigu spotkamy się w przyszłym roku.

[email protected], fot. archiwum UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe