Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
27/11/2021 - 21:15

Dziecięca drużyna UKS KTH Krynica w finale VIII edycji Czerkawski Cup 2022

Dziecięca drużyna w hokeju na lodzie UKS KTH Krynica zakwalifikowała się do finału VIII edycji Czerkawski Cup 2022. Turniej kwalifikacyjny, który w sobotę (27 listopada) rozegrano na tafli MOSiR pod Górą Parkową wygrał MMKS Podhale Nowy Targ, drugie miejsce zajął MKS Cracovia SSA.

Na lodowisku MOSiR w Krynicy-Zdroju (27 listopada) rozegrany został kwalifikacyjny turniej minihokeja Czerkawski Cup 2022, hokeistów z rocznika 2012 i 2013. 

Drugi turniej ósmej edycji Czerkawski Cup 2022 wygrała drużyna MMKS Podhale Nowy Targ. Do finału awansowały również: MKS Cracovia SSA i Uczniowski Klub Sportowy KTH Krynica-Zdrój

Czerkawski Cup to ogólnopolski turniej minihokeja na lodzie, który każdego roku odbywa się na zimowym stadionie narodowym w Warszawie. I finał rozegrano w 2015 roku, startowali w nim mali hokeiści z rocznika 2005 i młodsi.

W Krynicy nie zabrakło oczywiście Mariusza Czerkawskiego, jednego z najwybitniejszych polskich hokeistów, olimpijczyka z Albertville 1992. Hokeista rozdawał autografy i bardzo chętnie fotografował się ze swoimi fanami. 

Mariusz Czerkawski w NHL spędził 12 sezonów, reprezentował w niej barwy pięciu klubów: Boston Bruins, Edmonton Oilers, New York Islanders, Montreal Canadiens i Toronto Maple Leafs. Został także pierwszym Polakiem w tej lidze, który wystąpił w Meczu Gwiazd NHL.

Klasyfikacja drużyn:

1. MMKS Podhale Nowy Targ

2. MKS Cracovia Kraków Czerkawski Cup 2022

3. UKS KTH Krynica Czerkawski Cup 2022

4. STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

5. UKH Unia Oświęcim

6. Małe LHT

7. KS LUCE Cieszyn

8. Klub Hokejowy Dębica. 

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP), Bartłomiej Kapica (MKS Cracovia Kraków), najlepszy strzelec turnieju: Natan Majczak (MMKS Podhale Nowy Targ), najlepszy bramkarz turnieju: Kacper Koczera (UKS MOSIR Niedźwiadki Sanok), najlepszy zawodnik najsłabszej drużyny: Zuzanna Kaczmarska (KH Dębica). Turniej współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. (MK) fot. aut. 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu