Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
20/02/2021 - 11:00

Dzieci z Muszyny opanowały stoki narciarskie. Stawiały pierwsze kroki na nartach

Dzieci z terenu Miasta i Gminy Muszyna opanowały stoki narciarskie. Pod okiem doświadczonych instruktorów stawiały swe pierwsze kroki na nartach. Piękna pogoda sprzyjała tym pozalekcyjnym zajęciom.

Korzystając z bardzo dobrych warunków na stokach oraz pięknej pogody, przez kilka dni dzieci z terenu Miasta i Gminy Muszyna uczyły się jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Najmłodsi w ramach zajęć pozalekcyjnych nabyli umiejętności i podstawy poprawnej techniki jazdy na nartach. Zajęcia zawierały również elementy edukacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoku, tras narciarskich oraz wyrobienie nawyku jazdy w kasku.

                        

Przeprowadzone zajęcia niewątpliwie wpłynęły na poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów. W przyszłości będą zachętą do aktywnych form spędzania wolnego czasu na stokach narciarskich, dla uprawiania rekreacji i sportu.

Nauka na nartach odbyła się w ramach realizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową”, który ma na celu poprawę kondycji i sprawności fizycznej uczniów, a także zachęcać do aktywnych form spędzania wolnego czasu na stokach narciarskich dla uprawiania rekreacji i sportu. (MK) fot. Artur KrólikowskiDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021