Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
30/04/2021 - 17:00

Dla rowerzystów. Stary Sącz zachęca do certyfikacji

Mimo kapryśnej pogody sezon rowerowy śmiało można uznać za otwarty. Dziś podpowiadamy przed majówką – na terenie gminy Stary Sącz nie brakuje tras dla rowerzystów i miejsc przyjaznych rowerzystom.

Te miejsca to pewniaki dla rowerzystów. Stary Sącz chwali się certyfikatami

Zobacz też: Kosmiczna kula na Miejskiej Górze! A będzie takich więcej...

Za certyfikację miejsc odpowiada a w zasadzie całej akcji patronuje Urząd Marszałkowski. Gmina w tym nie pośredniczy – chętni do uzyskania certyfikatu muszą sami zainicjować wszystkie procedury. By otrzymać certyfikat miejsce musi spełniać określone, dość rygorystyczne wymogi jeśli chodzi o stojaki, możliwość wypoczynku itp.

Takie punktu muszą gwarantować możliwość bezpiecznego przechowania roweru wraz z bagażem, zapewnić dostęp – nieodpłatny – do narzędzi do podstawowych napraw. W każdym z takich punktów od ręki będziemy mieć dostęp do aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych.

Zobacz też: Im najtrudniej podczas epidemii! Stary Sącz: zastukaj do sąsiada seniora

- Na terenie naszej gminy takie certyfikaty posiadają na razie cztery miejsca, ale mamy nadzieję, jesteśmy o tym przekonani, że ta lista niebawem się wydłuży. Cieszy nas też, że nasi przedsiębiorcy dostrzegają, że trasy rowerowe to nie tylko atrakcja, ale stale rosnąca gałąź usług turystycznych na terenie gminy i miasta Stary Sącz – komentuje z ogromną satysfakcją burmistrz Jacek Lelek. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020