09/12/2020 - 15:40

Czy to na pewno ta sama drużyna? Sandecja wygrywa trzeci mecz z rzędu

Piłkarze Sandecji nie zamierzają się zatrzymywać. W zaległym spotkaniu 15. Kolejki Fortuna 1 Ligi sądeczanie pokonali GKS Jastrzębie aż 3-0 (gole: Damir Sovsic, Damian Chmiel, Michal Walski), dzięki czemu mają już 12 punktów na koncie.

Mecz z GKS-em Jastrzębie piłkarze Sandecji mieli rozegrać w ubiegłą środę, jednak plany te pokrzyżowała pogoda. Mróz uniemożliwił przeprowadzenie zawodów, więc zostały one przeniesione o tydzień. Warto było jednak czekać, bowiem sądeczanie „zmiażdżyli” swoich rywali i odnieśli trzecie kolejne ligowe zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się dla nich najlepiej jak tylko mógł. Już w 6 minucie na prowadzenie wyprowadził ich bowiem Damir Sovsic. Piłkarz z Bośni i Hercegowiny skutecznie dobił piłkę do bramki, po tym jak zablokowany został strzał Michała Walskiego. Kolejną sytuację „Biało-czarni” stworzyli sobie już pięć minut później. Adrian Danek dograł do Kamila Ogorzałego, który jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Goście starali się dłużej utrzymywać przy piłce, jednak nie dochodzili do okazji bramkowych. W 22 minucie „prezent” sądeczanom podarował golkiper przyjezdnych – Mariusz Pawełek (podał do zawodnika Sandecji), jednak sytuacja ta nie została wykorzystana.  10 minut później było już jednak 2-0, po świetnej akcji i skutecznym wykończeniu Damiana Chmiela.

W drugiej połowie piłkarze z Jastrzębia starali się odrobić straty, ale ich próby były bardzo nieskuteczne. Niecelne strzały oddawali m.in. Daniel Feruga i Jakub Apolinarski. Piłkarze Sandecji grali dobrze w destrukcji. Nie zapomnieli jednak przy tym o ataku. W 88 minucie wynik meczu ustalił Michał Walski.

Dariusz Dudek odmienił Sandecję. „Biało-czarni” odnieśli właśnie trzecie kolejne zwycięstwo i z 12 punktami na koncie awansowali na 16. miejsce w tabeli. W następnej kolejce sądeczanie zmierzą się u siebie z Górnikiem Łęczna. (MP), fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Damian Chmiel (75' Maciej Małkowski), Michał Walski, Michal Piter-Bučko, Damir Šovšić (89' Miłosz Kałahur), Kamil Ogorzały (89' Wiktor Żołądź) - Rubio (60' Maciej Korzym).

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Bondarenko, Kryspin Szcześniak, Szymon Zalewski, Dominik Kulawik - Lukas Bielak (69' Dominik Sokół), Kamil Jadach (69' Patryk Skórecki), Dominik Kulawik, Marek Mróz, Jakub Apolinarski - Daniel Feruga (60' Łukasz Zejdler).