Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
06/05/2020 - 10:15

Boisko sportowe w Tęgoborzy odrestaurowane. Epidemia ułatwia remonty?

Stan epidemii koronawirusa paradoksalnie ułatwia remonty. Prace, na które wcześniej nie było czasu, można wykonać teraz. Boiska stoją puste, a infrastruktura sportowa w gminie Łososina Dolna przechodzi prawdziwą rewolucję.

19 marca br. na profilu Orlik Tęgoborze w mediach społecznościowych pojawił się oficjalny komunikat, który zasmucił tenisistów, koszykarzy, siatkarzy i – przede wszystkim – fanów piłki nożnej. Ze względu na zagrożenie epidemiczne kompleksy sportowe w Tęgoborzy i w Łososinie Dolnej zostały zamknięte do odwołania. Przykra informacja ma jednak swoje plusy…

Kilka dni temu udało się przeprowadzić remont na orliku. Zniszczone siatki na bramkach do piłki nożnej zastąpiły całkiem nowe, ulepszono także piłkochwyt od strony Jeziora Rożnowskiego. Siatka ochronna zabezpiecza boisko sportowe, a sportowcy mogą skupić się na grze, zamiast martwić się o utratę piłki.

Czytaj też: Koronawirus a sport: nowe obostrzenia od 4 maja. Co z maseczką podczas gry?

Niezbędne prace nie byłyby możliwe, gdyby nie życzliwość wójta Andrzeja Romanka, który udostępnił na ten cel część środków z funduszu remontowego.

Kiedy będzie można wrócić do gry? Jak czytamy na profilu Facebook, na dniach główny animator sportu zamieści informację dotyczącą ponownego udostępnienia obiektu. Pierwsze mecze powinny odbyć się jeszcze w maju.

[email protected], fot. UG Łososina Dolna

Boisko sportowe w Tęgoborzy odrestaurowane. Epidemia ułatwia remonty?
Zdjęcia - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)