Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/11/2020 - 15:15

Boisko sportowe w Stańkowej wyremontowane. Teraz może spełniać wiele funkcji

Ogólnodostępne boisko w Stańkowej nie może doczekać się pierwszych sportowych rozgrywek. Upadek na nowej nawierzchni, nawet podczas agresywnej gry, nie będzie tak bolesny, jak w przypadku urazów na zwykłym asfalcie. Czy uda się przetestować boisko jeszcze w tym roku?

Właśnie zakończyły się prace przy przebudowie ogólnodostępnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Stańkowej (gmina Łososina Dolna). Nowa, bezpieczna i dwukolorowa nawierzchnia polipropylenowa jest odporna na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne i inne uszkodzenia, co zapewni jej dłuższą żywotność. Cechuje ją również wysoka amortyzacja i przepuszczalność wody, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się na powierzchni, a boisko nie jest śliskie.

Na obiekcie sportowym pojawiły się także nowe słupki, siatka i stanowisko sędziowskie do siatkówki, stojaki do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz nowe siatki ogrodzeniowe wraz z piłkochwytami. Koszt inwestycji wyniósł ponad 135 tysięcy złotych, z czego ponad połowa stanowiła dofinansowanie pozyskane z budżetu województwa małopolskiego.

Czytaj też: Ciąg dalszy remontu drogi w Tęgoborzy. Utrudnienia potrwają jeszcze tydzień

- To kolejne centrum sportowe powstałe przy szkole, stwarzające możliwości aktywnego wypoczynku. Jeśli chcemy zdrowego społeczeństwa, to niewątpliwie sport jest ważnym elementem zdrowego stylu życia. Zapraszamy więc do korzystania z nowoczesnego obiektu sportowego mieszkańców Stańkowej, w szczególności dzieci i młodzież. Nie siedźcie w domach przy komputerach, laptopach czy telefonach, ale w wolnej chwili zadbajcie o swoją fizyczną tężyznę, a na pewno wyjdzie wam to na zdrowie – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.

Zmodernizowane niedawno boisko jest teraz w pełni komfortowe i bezpieczne dla jego użytkowników. Nowa nawierzchnia zabezpiecza przed urazami, których konsekwencje są nieporównywalnie mniejsze w stosunku do ostrej rywalizacji sportowej na asfalcie. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu