Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
04/01/2021 - 14:10

Apel kibiców Sandecji do władz miasta. Ważą się losy budowy nowego stadionu

Kibice Sandecji za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku wystosowali apel do władz Nowego Sącza przed dzisiejszą sesją Rady Miasta. Fani proszą o działanie ponad podziałami w sprawie głosowania dotyczącego budowy nowego stadionu.

W poniedziałek radni Nowego Sącza dokończą przerwaną przed sylwestrem ostatnią sesję 2020 roku. Ważyły się na niej będą losy budowy nowego stadionu Sandecji. W związku z tym kibice „Biało-czarnych” wystosowali apel do władz miasta.

Czytaj też "WON!" Kto trafił na czarną listę wściekłych kibiców Sandecji

- Jako kibice chcieliśmy zaapelować o jedność i działania ponad podziałami w temacie tej kluczowej dla klubu i miasta inwestycji. Liczymy na to że podobnie jak 29 grudnia, kiedy udało się dofinansować klub kwotą 2mln złotych oraz zagwarantowano kolejne 3 mln na rok 2021, i tym razem Radni będą jednomyślni i wspólnie przyczynią się do budowy stadionu – czytamy na fanpage’u KibiceSandecji na Facebooku.

Zobacz także: Nowy Sącz: czy rada da prezydentowi upoważnienie do budowy nowego ratusza?

Fani Sandecji zwracają uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny element, który wydaje się być jednym z kluczowych. Brak rozpoczęcia budowy może skutkować nieprzyznaniem klubowi licencji na dalsze występy w pierwszej lidze.

- Szanowni Państwo, to nie czas na spory i kolejne zmiany. Budowa stadionu musi się natychmiast rozpocząć. Nie możemy pozwolić sobie na kolejne opóźnienia gdyż mogą one skutkować brakiem licencji na kolejny sezon gry w I lidze – apelują kibice.

Zobacz także: Kto przychodzi, kto odchodzi? W Sandecji trwają przymiarki transferowe

Jak dodają, Sandecja to wspólne dobro całego miasta i nie ma barw politycznych. - Apelujemy o rozwagę do wszystkich, chcielibyśmy aby ten stadion był sukcesem całej Rady Miasta, niezależnie od przynależności politycznej czy reprezentowanych poglądów.

Niejednokrotnie pokazaliście że Sandecja jest dla was ważna, liczymy że dziś wieczorem po raz kolejny to pokażecie. Sandecja nie ma barw politycznych, jest biało czarna i jest nasza wspólna. SANDECJA TO MY! – kończą kibice. (MP), fot. archiwum Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu