Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
20/01/2023 - 12:00

Alpejczyk Szymon Bębenek z Krynicy startuje w amerykańskim Lake Placid

Szymon Bębenek (AZS Zakopane) jest jedynym alpejczykiem Akademickiej Reprezentacji Polski, który ukończył oba przejazdy slalomu giganta w amerykańskim Lake Placid. Kryniczanin, powołany do reprezentacji Polski na 31. Zimową Uniwersjadę, uplasował się ostatecznie na 27. miejscu.

Alpejczyk Szymon Bębenek (AZS Zakopane) w grudniu 2022 roku powołany został do reprezentacji Polski na 31. Zimową Uniwersjadę w amerykańskim Lake Placid. Zawody odbywają się w dniach 12-22 stycznia 2023.

Szymon Bębenek podczas rywalizacji w slalomie gigancie w pierwszym przejeździe zajął 48., a w drugim 25. miejsce. Po zsumowaniu wyników z dwóch startów został sklasyfikowany na 27. lokacie, ze stratą 8,82 sek. do zwycięzcy.

Szymon jest jedynym alpejczykiem Akademickiej Reprezentacji Polski, który ukończył oba przejazdy slalomu giganta. Warunki na trasie były bardzo trudne.

W Lake Placid nasz kraj reprezentuje 55 studentów. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów. (MK). fot. FB Szymon Bębenek.