Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
07/03/2021 - 12:00

Ale tu ładnie! Hala w Korzennej już prawie gotowa. Zaglądamy na trybuny

Hala widowiskowa w Korzennej już prawie gotowa. To jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Czego mogą spodziewać się kibice, którzy już niedługo przyjdą tu na mecze wspierać swoich faworytów?

Płyta boiska została pokryta nowoczesną wykładziną odpowiadającą obecnym standardom przewidzianym dla obiektów sportowych. Gotowe są już trybuny dla kibiców, szatnie i toalety. Największy obiekt sportowy na terenie gminy ma służyć także podczas wydarzeń kulturalnych i koncertów.

Z niecierpliwością czekamy, aż minie pandemia i mieszkańcy Korzennej oraz okolic wypełnią całą widownię. Kibicować ulubionym drużynom będą mogli siedząc na niebieskich i żółtych plastikowych krzesełkach, postawionych w kilku symetrycznych rzędach.

Czytaj też: Gmina Korzenna otwarcie o Mo-BRUKu. Wójt informuje mieszkańców

Przed budynkiem jest przestronny parking. Hala widowiskowa jest częścią infrastruktury przygotowanej z myślą o jednostce wojskowej, która w ciągu najbliższych lat ma pojawić się w Korzennej. Żołnierze będą mogli utrzymać swoją kondycję i siły, grając na boisku w gry zespołowe. To także jedna z największych inwestycji sportowych gminy.

Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 13 milionów złotych. (k.kos@sadeczanin.info, fot. screeny z filmu opublikowanego przez gminę Korzenna na portalu Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu