Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
20/05/2020 - 10:40

Aktywnie w Beskidzie Sądeckim

Pasjonaci aktywnego wypoczynku już dziś mogą realizować swe pasje w Beskidzie Sądeckim. Piesze szlaki górskie, trasy rowerowe i biegowe są dostępne dla turystów. Poniżej podpowiadamy, gdzie warto zatrzymać się na krótszą, jak i dłuższą chwilę.

1,5 km od krynickiego deptaka, u podnóży Góry Parkowej, znajduje się Górski Styl. Obiekt położony w cichej okolicy pomieści nawet 20 osób i już w najbliższy weekend ponownie przyjmie pierwszych gości.

Górski Styl w Krynicy-Zdroju

Osobami, które tworzą Górski Styl są Natalia Tomiasiak - górska biegaczka oraz Przemysława Ząbecki - pasjonat sportu współpracujący z renomowaną firmą outdoorową. W związku z tym w obiekcie można poczuć sportowego ducha! Goście mogą przetestować na własnej skórze profesjonalny sprzęt, do dyspozycji są produkty Salomona, Suunto, Petzla – zegarki, plecaki, czołówki, kijki, a czasem nawet buty.

Górski Styl w Krynicy-Zdroju

Budynek posiada oddzielne pokoje, ale właściciele zachęcają do wynajmu całego obiektu, np. przez 2, 3 zaprzyjaźnione rodziny. Dodatkowo ogród, wspólna salka oraz sauna na tarasie dodają klimatu całemu miejscu.

Górski Styl w Krynicy-Zdroju

Jak mówi Przemysław Ząbecki - Promujemy budynek na sportowo. Organizujemy aktywne weekendy, spotkania z trenerami personalnymi, dla gości dostępne są masażery, sprzęt do regeneracji. Dla Natalii i Przemka sportowa pasja przerodziła się w pomysł na biznes, dlatego to, co robią dla swoich gości, jest autentyczne i pełne zaangażowania.

Górski Styl w Krynicy-Zdroju

Także i w tym trudnym czasie stają na wysokości zadania, stąd pomieszczenia w Górskim Stylu są ozonowane i na bieżąco dezynfekowane.

Górski Styl w Krynicy-Zdroju

Bacówka nad Wierchomlą jest górskim schroniskiem turystycznym PTTK. Położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na wysokości 887 m n.p.m. stanowi świetną bazę wypadową na dłuższe wędrówki, azyl na błogie lenistwo i przystanek gastronomiczny dla turystów jednodniowych.

Bacówka ulokowana jest na przestronnej polanie, z której rozciągają się widoki na pasmo Radziejowej oraz panoramę Tatr. Schronisko zostało zamknięte 14 marca.

Panorama Tatr z Bacówki nad Wierchomlą

Z początkiem maja otwarto okienko, za pomocą którego możliwe było wydawanie posiłków  na wynos. Następnie schronisko zaczęło na nowo przyjmować gości. Można powiedzieć, że zupełnie na nowo, bo w nowej rzeczywistości. W tej chwili obostrzenia pozwalają bacówce na przyjęcie maksymalnie 16 osób. Części wspólne, jak np. sala kominkowa, która w normalnych okolicznościach służy za świetlicę oraz jadalnię, są wyłączone. Dostępne jest jednak miejsce ogniskowe. Posiłki dla gości bacówki wydawane są do pokoi, natomiast dla gości z zewnątrz – na wynos. Cały zespół wspólnie dba o bezpieczeństwo wszystkich gości.

Zobacz też: Ponad 100 km tras dla cyklistów wokół Krynicy. Ich nazwy, jak wody mineralne

W sąsiedztwie bacówki znajdują się także domek fiński oraz dwie jurty mieszkalne. Goście chętnie wybierają te obiekty ze względu na swobodę i prywatność. Jest to świetne rozwiązanie dla par, jak i dla całych rodzin.

Michalina Poręba ([email protected]) Zdjęcia: Górski Styl oraz materiały własneDziękujemy za przesłanie błędu