Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
03/06/2023 - 21:15

20. edycja Biegu Rzeźnika już za kilka dni w Bieszczadach!

Tegoroczny IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie na bieszczadzkich szlakach w dniach 7-10 czerwca 2023. Obok kultowego Biegu Rzeźnika w parach, przez 4 dni przewidziano starty na kilku innych, mniej lub bardziej wymagających dystansach.

- Kiedy na na początku 2004 roku podjęliśmy decyzję o przebiegnięciu czerwonego bieszczadzkiego
szlaku biegi górskie w Polsce dopiero zaczynały się rozwijać, raczkowały fora internetowe, nie było Facebooka! Sama decyzja była wynikiem podjętego kilkanaście lat wcześniej zakładu, w którym ja i mój przyjaciel Arek Załęcki obstawialiśmy, że trasę z Komańczy do Ustrzyk Górnych da się pokonać w jeden dzień.” - opowiada Mirosław Bieniecki, prezes Fundacji Bieg Rzeźnika

Pomysł na to, żeby zrobić z tego bieg był natomiast pokłosiem prowadzonych przy okazji górskich wybiegań rozmów o tym, żeby kiedyś samemu zorganizować imprezę biegową. Po tym pierwszym razie przyszedł kolejny i kolejny i tak za kilka dni spotykamy się na 20. Edycji Biegu Rzeźnika, który ewoluował w międzyczasie z towarzyskiej imprezy dla 10 osób do rangi kultowego biegu, na starcie którego pojawia się ponad 750 par. Z towarzyskiego spotkania do Festiwalu Biegu Rzeźnika dla kilku tysięcy biegaczy.

IX Festiwal Biegu Rzeźnika zaczyna się w środę 7 czerwca otwarciem biura zawodów. W czwartek 8 czerwca (Boże Ciało) startuje II Maraton Rzeźnika, który jest letnią wersją jesiennego ultraMaratonu Bieszczadzkiego (52 km) oraz Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers z Robertem i Justyną Korzeniowskimi (16 km z Solinki do Cisnej).

W piątek 9 czerwca startuje Bieg Rzeźnika Ultra na przepięknej trasie wiodącej przez Jasło, Smerek, Rawki, pasmo graniczne, Hyrlatą aż do Cisnej, oraz klasyczny Bieg Rzeźnika w parach, z Komańczy, przez Cisną, Rabią Skałę, Hyrlatą, Rożki ... do Cisnej (84 km). Ci, którzy nie biegną mogą wziąć udział w treningu strzeleckim z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie. W sobotę 10 czerwca zamknięcie imprezy Rzeźniczkiem (29 km), Dychą na Jeleni Skok (12 km wokół Cisnej) oraz biegami dla dzieci pod ogólną nazwą - Rzeźniczątko. A całość dopinają wieczorne koncerty z długą zabawą.

Harmonogram:
8 czerwca 2023, czwartek

• II Maraton Rzeźnika: dystans ok. 52 km, start w Cisnej o godzinie 6:00
• II Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers: dystans ok. 16 km, odjazd Kolejki nastąpi o 6:45 z Cisnej
• Od 14.00 - koncerty Pawła Lewandowskiego i Piotra Rogali (Orlik w Cisnej)
• 19.00 Oficjalna odprawa XX Biegu Rzeźnika oraz Rzeźnika Ultra
9 czerwca 2023, piątek
• IX Bieg Rzeźnika Ultra: dystans ok. 95 km, start w Cisnej o godzinie 1:30
• XX Bieg Rzeźnika (w parach): dystans ok. 84 km, odjazd autokarów z Cisnej: ok. 1:45, start w Komańczy o godzinie 3:00
• XX Bieg Rzeźnika Hardcore (w parach): dystans ok. 106,5 km, odjazd autokarów z Cisnej: ok. 1:45, start w Komańczy o godzinie 3:00
• Rodzinne strzelanie rzeźnickie - trening strzelecki z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie, od godz. 9:00.
• Od 14.00 - koncerty Pawła Lewandowskiego i Piotra Rogali (Orlik w Cisnej)

10 czerwca 2023, sobota
• XII Rzeźniczek: dystans ok. 28 km, odjazd Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej z Cisnej o 7:15, start z
Żubraczego o godzinie 8:00
• VI Dycha na Jeleni Skok: dystans ok. 12 km, start w Cisnej o godzinie 7:00
• Biegi dla dzieci, start w Cisnej od godziny 10:00
• Dekoracja, Cisna od godz. 15:00
• Koncert Wiewiórka na Drzewie, Cisna, ok. 16:00

8-10 czerwca 2023
• Rzeźnicki Szlem: dystans ok. 175 km, Maraton Rzeźnika + Rzeźnik Ultra + Rzeźniczek.

IX Festiwal Biegu Rzeźnika to, poza bieganiem, szereg atrakcji na expo w Cisnej, biegi dla dzieci, spotkania ze sportowcami, koncerty, trening strzelecki z instruktorami 7.62 Group na strzelnicy w Nowym Łupkowie. Wszystko w znanej Wam, przepięknej bieszczadzkiej scenerii i atmosferze najbardziej znanego festiwalu biegów górskich w Polsce.

Zapisy jeszcze otwarte: biegrzeznika.pl (fot.: Bieg Rzeźnika)Dziękujemy za przesłanie błędu