Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
02/06/2023 - 13:45

Zapadły decyzje w sprawie Sandecji. Wiemy, kto pokieruje klubem w drugiej lidze [WIDEO]

Po niemal trzech tygodniach od spadku Sandecji Nowy Sącz do drugiej ligi, poznaliśmy pierwsze decyzje personalne. Do klubu ponownie dołącza Maciej Korzym. Tym razem jednak w nieco innej roli. Prezydent Ludomir Handzel mówił podczas konferencji prasowej również o celach na nowy sezon.

Zmiany w Sandecji Nowy Sącz

Przed dwoma dniami kibice Sandecji w mocnym wpisie na Facebooku poruszyli kwestię bierności prezydenta Ludomira Handzla w sprawie decyzji kadrowych. Jak podkreślali, miesiąc który upłynął od spadku do drugiej ligi był czasem straconym. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj także: Prezydium Rady Miasta bez przedstawiciela klubu PiS. Sprawa wraca

Władze miasta najwyraźniej mocno przejęły się wpisem, bo w piątek w ratuszu zwołany został briefing prasowy. Jak się dowiedzieliśmy, prezesem Sandecji w dalszym ciągu będzie Miłosz Jańczyk. Prezydent oznajmił, że ma do niego pełne zaufanie. Nie ukrywał jednak, że odbyli bardzo poważna rozmowę. - Pan prezes wie, czego oczekują władze miasta, czego oczekuje klub, a przede wszystkim kibice – zaznaczył.

Czytaj także: Na taką siedzibę ta instytucja czekała kilkadziesiąt lat. Dla kogo ten budynek? [ZDJĘCIA]

Znamy również decyzje kadrowe. Trenerem Sandecji będzie nadal Tomasz Kafarski. Ma walczyć z zespołem o powrót do I ligi. To jednak nie wszystko. Do zespołu dołącza były piłkarz “Biało-czarnych” Maciej Korzym, który będzie teraz doradcą prezesa ds. sportowych. Potwierdziły się zatem wcześniejsze przypuszczenia, o których pisaliśmy TUTAJ.

- Myślę, że ta trójka zostanie jeszcze wzmocniona o następne osoby, które będą zajmowały się skautingiem i budową mocnego zespołu – dodał prezydent Handzel. – Postawiłem na osoby związane z Nowym Sączem, które mają duże zasługi dla Sandecji. Mam nadzieję, że ciężar sportowy przeniesiemy w kierunku lokalnego rynku, lokalnych chłopaków, którzy są fantastyczni. Mamy silnych juniorów. Dlaczego po nich nie sięgnąć? Głównym celem, jaki postawiły władze miasta przed zarządem Sandecji jest budowa silnego zespołu, który będzie walczył o awans - tłumaczył prezydent.

Sandecja Nowy Sącz ma walczyć o awans do pierwszej ligi

Handzel zaznaczył, że Sandecja ma z jego strony pełne wsparcie, a z racji, że jest klubem miejskim, to również finansowanie. - Mam nadzieje, że już rozpoczęły się prace koncepcyjne, aby zbudować silny zespół – stwierdził.

Prezes Sandecji - Miłosz Janczyk dziękował natomiast władzom Nowego Sącza za dotychczasowe wsparcie oraz budowę stadionu. - Chciałem przeprosić wszystkich za ten sezon, który był zaplanowany w nieco inny sposób – powiedział. – Nie tak sobie wyobrażaliśmy wynik sportowy. Plany zakładały walkę o górną część tabeli. Przyczyn tego, co się stało jest wiele. Są one cały czas analizowane. Uczymy się na błędach, wyciągamy wnioski - dodawał.

Maciej Korzym zapewnił z kolei, że władze klubu będą się starały odbudować zespół i walczyć o jego powrót do I ligi. Kolejne decyzje personalne dotyczące zarówno sztabu, jak i piłkarzy będziemy zapewne poznawali w najbliższych dniach. 

Przypomnijmy, że w kończącym się sezonie dyrektorem sportowym “Biało-czarnych” był Łukasz Skrzyński. Z klubem pożegnał się w kwietniu, kiedy zespół był już na dnie tabeli. ([email protected], [email protected], wideo: Iga Michalec)Dziękujemy za przesłanie błędu