Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/01/2020 - 23:45

Sandecja Nowy Sącz ma już 110 lat. Na urodziny dostanie jubileuszową maskotkę

Przewodniczący komisji sportu w Radzie Miasta, czyli Dawid Dumana zdradził plany na uczczenie jubileuszu Sandecji. Jednym z pomysłów jest stworzenie maskotki.

- 110 lat tradycji, to bardzo duży i niewyobrażalny szmat czasu. Wiemy, że oczywiście Sandecja jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce. W tym roku chcielibyśmy zacząć te obchody od prezentacji drużyny, która będzie miała miejsce pod koniec lutego - powiedział Dawid Dumana.

Zobacz: Sandecja informuje, że Zbigniew Szubryt nie wraca do finansowania klubu 

Jednym z założeń na ten rok jest klubowa maskotka. - Podczas prezentacji będziemy chcieli pokazać, to nad czym teraz pracujemy, czyli maskotkę klubową. Do tej pory nie udało się tego zrobić, a nie wyobrażam sobie, aby tego w klubie nie było. Jest kilka propozycji, rozmawiamy z kibicami i piłkarzami - dodał radny.

- Różnego rodzaju wydarzenia będą miały miejsce w tym roku. Główny event odbędzie się w wakacje, w połączeniu z imieninami miasta. To będzie duża impreza. Planujemy również liczne konkursy, zabawy, nagrody dla kibiców wspierających piłkarzy przychodząc na mecze - podsumował Dumana.

(m.smierciak@sadeczanin.info). Film: Krzysztof Stachura







Dziękujemy za przesłanie błędu