Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
06/08/2020 - 09:35

Rowerowy szał w Nowym Sączu. Czym to jest spowodowane?

Ciepłe, letnie dni sprzyjają wycieczkom rowerowym. W ostatnim czasie obserwujemy bardzo wiele osób, które korzystają z tej formy spędzania wolnego czasu. Z czego wynika taka popularność rowerów? Spytaliśmy o to sądeczan w naszej sondzie.

O tym, że jazda na rowerze jest coraz bardziej popularna, możemy się przekonać na każdym kroku. W ciepłe dni na sądeckich ścieżkach rowerowych jest bardzo tłoczno, a amatorów poruszania się w ten sposób cały czas przybywa. Podróżują młodzi, starsi, a nawet całe rodziny z dziećmi.

Po okresie pandemii, kiedy przemieszczanie się było bardzo mocno ograniczone, obecnie notujemy wzmożony ruch rowerowy. Czy koronawirus to jedyny powód dla którego ludzie zaczęli z nich korzystać? A może rowerowa moda ma zupełnie inne podłoże? Postanowiliśmy zapytać o to sądeczan.

Zobacz także: Tu za wolni, tam za szybcy, czyli o grupie rowerzystów niechcianych

Z pewnością to pokłosie sytuacji związanej z koronawirusem, ale jest to akurat pozytywny aspekt całej tej sytuacji - mówi nasza rozmówczyni. Sprzyja temu ładna pogoda, ludzie chcą gdzieś wyjść, spędzić ze sobą trochę czasu. Mamy nową ścieżkę, więc warto z niej korzystać – dodaje kolejna Sądeczanka.

Wszyscy się przenieśli na rowery, bo podroż nimi jest szybsza, niż samochodami w zatłoczonym ruchu ulicznym – twierdzi inna z mieszkanek. Każdy ma więc swój własny unikalny powód, dla którego korzysta z roweru. Faktem jest jednak, że cieszy się on w ostatnim czasie ogromną popularnością. Więcej wypowiedzi w materiale filmowym.

(MP) Wideo: Daniel Szlag

Dziękujemy za przesłanie błędu