Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
05/06/2024 - 13:35

Największe kluby Europy znów w Starym Sączu! Tomasz Popiela o sukcesie turnieju “Sokolika” [WIDEO]

W najbliższy weekend Stary Sącz będzie ponownie stolicą młodzieżowego futbolu. Na turniej “Sokolika” przyjadą najlepsze akademie w Europie. Topowych zespołów nie zabraknie. O historii, wyzwaniach i czekających nas w tym roku emocjach opowiedział w studiu “Sądeczanina” Tomasz Popiela - prezes fundacji “Ja też mam marzenia”, organizator turnieju.

Panie Prezesie, turniej "Sokolika" odbywa się już 13 raz. To piękna historia i tradycja. W jaki sposób wszystko się zaczęło?
- To wręcz nieprawdopodobne, że przed nami już 13 edycja - mówi Tomasz Popiela. Powstawał spontanicznie, jeszcze kiedy byłem trenerem Sokolików Stary Sącz. W 2011 roku odbywał się na starosądeckim orliku i miał charakter regionalny. Występowały głównie drużyny z okolic Nowego Sącza. Przełomem był 2013 rok. Wówczas zdecydowaliśmy się przenieść na boisko naturalne i zwiększyć liczbę drużyn do 16. Poszło całkiem nieźle, bo zaproszenie przyjęła m.in. Legia Warszawa, Ruch Chorzów czy Zagłębie Sosnowiec. Wtedy to dla nas była absolutna elita.

Każdy kolejny rok to nowi sponsorzy, partnerzy i pomysły. Zawsze powtarzam, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zebraliśmy tak dobry zespół ludzi w Starym Sączu, który gwarantował nam przyjęcie większej ilości zespołów. Bazowaliśmy też na pewnym doświadczeniu. Dziś, po 13 latach ten turniej to chyba “top” tego, co możemy osiągnąć. Liczba markowych drużyn - FC Barcelona, PSG, Liverpool czy we wcześniejszych latach Feyenordu lub Juventusu, sprawia, że to czołówka turniejów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. 

Cała rozmowa z Tomaszem Popielą o zbliżającym się “Sokoliku” znajduje się w materiale filmowym. (rozmawiał: Mateusz Pogwizd, wideo: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu