Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
02/10/2020 - 23:45

Krynicka Pętla: uczestnicy Festiwalu Biegowego w Krynicy na mecie biegu na 15 km

Zakończone zostało kolejne wydarzenie 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy, jakim była "Krynicka Pętla", bieg na 15 km - im. Premiera Józefa Oleksego. Na starcie stanęły zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Piątek jest pierwszym dniem 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Do rywalizacji przystąpili zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy chcący pokazać się z dobrej strony na tle innych uczestników lub po prostu miło spędzić czas w gronie innych biegaczy.

Ignacy Domiszewski

Bieg na 15 km - "Krynicka Pętla" im. Premiera Józefa Oleksego to najbardziej wymagający etap piątkowej rywalizacji. Zawodnicy mieli do pokonania trasę z krynickiego deptaka, przez Bulwary Dietla, ul. Puławskiego, do rynku w Tyliczu i z powrotem. Na starcie stanęły zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcący zmierzyć na tym dystansie.

- Super trasa, z gatunku takich jakie lubię. Nie wziąłem latarki, więc tym bardziej było ciekawie. Festiwal to jak zawsze fajne miejsce i fajni ludzie więc jestem bardzo zadowolony - mówił jeden z uczestników na mecie biegu.

- Biegło się bardzo dobrze, warunki były sprzyjające. Z czasu jestem zadowolony. Było super - dodawał inny.

Piątkowego wieczoru czeka nas jeszcze Bieg Nocny na 7 km. (MP), fot.: DS

Wyniki - Biegu na 15 km "Krynicka Mila":

Kobiety:

  • 1. Kmieć Katarzyna
  • 2. Żołnierczyk Kasia
  • 3. Wolak Danuta

Mężczyźni:

  • 1. Domiszewski Ignacy
  • 2. Pociecha Piotr
  • 3.Tracz Łukasz

Bieg współorganizowany jest przez Fundację Sądecką w ramach Biegu Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski. Fundacja Sądecka w ramach Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski współorganizuje trzy biegi : Krynicką Pętlę, Nocny Rodzinny Bieg na 5 km oraz Runek Run.
 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Bieg na 15 kilometrów. Zwycięzca zszedł poniżej 55 minut
Najszybszy w Krynickiej Pętli - Biegu na 15 km im. Premiera Józefa Oleksego był dziś Ignacy Domiszewski. Przekroczył metę z czasem 00:54:14. Choć nad pozostałymi zawodnikami zyskał kilkuminutową przewagę, nikt z nich się tym nie smucił. Humory dopisywały, bo dziś w Krynicy biegało się wszystkim znakomicie.


Dziękujemy za przesłanie błędu