Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
08/10/2020 - 11:40

Krynicka Pętla cieszyła się dużym zainteresowaniem

Odbywająca się po zmroku Krynicka Pętla, była najdłuższym piątkowym dystansem na jakim mierzyli się uczestnicy 11. TAURON Festiwalu Biegowego.

Na rozpoczęcie 11. TAURON Festiwalu Biegowego (miało miejsce w piątek), osoby biorące w nim udział mierzyły się na kilku dystansach. Najdłuższym z nich była jednak Krynicka Pętla, licząca 15 km. Październikowa aura sprawiła, że bieg rozgrywany był już o zmroku, nie przeszkodziło to jednak licznym śmiałkom w pokonaniu tej trasy.

- Biegniemy na spokojnie, z czołówkami, bo jest już ciemno i w dobrym towarzystwie. Będzie zatem miło i sympatycznie – mówiła przed startem jedna z zawodniczek.

Zobacz także: Krynicka Pętla: uczestnicy Festiwalu Biegowego w Krynicy na mecie biegu na 15 km

Jako pierwszy do mety dobiegł Ignacy Domiszewski, który po biegu pozostawał w dobrym humorze, podkreślając, że na trasie czuł się bardzo dobrze – Biegłem swoje, nie rwałem tempa, wypełniałem zalecenia trenera i jestem bardzo zadowolony. – mówił.

Więcej w materiale filmowym. (MP), wideo: Daniel Szlag

Bieg na 15 kilometrów. Zwycięzca zszedł poniżej 55 minut
Najszybszy w Krynickiej Pętli - Biegu na 15 km im. Premiera Józefa Oleksego był dziś Ignacy Domiszewski. Przekroczył metę z czasem 00:54:14. Choć nad pozostałymi zawodnikami zyskał kilkuminutową przewagę, nikt z nich się tym nie smucił. Humory dopisywały, bo dziś w Krynicy biegało się wszystkim znakomicie.


Dziękujemy za przesłanie błędu