Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
25/10/2021 - 21:05

Znów to zrobili! Sandecja pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn i jest w czołówce

Kibice Sandecji mogą coraz śmielej spoglądać na pierwszoligową tabelę. Podopieczni Dariusza Dudka zajmują 4. miejsce i mają jedno zaległe spotkanie. W poniedziałek zrewanżowali się Stomilowi Olsztyn za porażkę w Pucharze Polski i wygrali 2:1. Bramki zdobywali Damir Sovsić i Maissa Falla.

Piłkarze Sandecji rozgrywali swoje spotkanie jako ostatni w 14. kolejce Fortuna I ligi. Po raz kolejny mierzyli się na wyjeździe. Tym razem udali się do dalekiego Olsztyna. Przypomnijmy, że niedawno w Pucharze Polski ulegli gospodarzom 1:0.

Spotkanie rozpoczęło się dla „Biało-czarnych” najlepiej jak tylko mogło. Już w 3 minucie na prowadzenie wyprowadził ich Elhadji Maissa Fall, wykorzystując podbramkowe zamieszanie po dograniu z autu Sebastiana Rudola.

Dziesięć minut później było już 2:0. Po dobrej akcji, strzał z pola karnego oddał Damir Sovsić i pokonał Konrada Syldatka. Stomil w pierwszych 45 minutach nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Dawida Pietrzkiewicza. Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Robert Janicki, ale jego strzał został obroniony.

W drugiej części gry na bramkę Stomilu strzelali m.in. Jakub Zych, Damian Chmiel i Robert Janicki, ale ich próby zakończyły się niepowodzeniem. W 82 minucie Pietrzkiewicz obronił rzut karny Patryka Mikity, ale przy dobitce nie miał już żadnych szans. Gospodarze do końca meczu dążyli do wyrównania, lecz mimo kilku okazji nie udało im się zdobyć drugiego gola.

Zwycięstwo oznacza, ze „Biało-czarni” awansowali na 4. miejsce w tabeli (do rozegrania mają jeszcze zaległe spotkanie ze Skrą Częstochowa). Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę z Zagłębiem Sosnowiec. W tym sezonie stać ich na wiele… ([email protected], fot.: Adrian Maraś)